Skip to main content

TALENTOVANÝ PALACKÝ


Nabídka pro fakulty a univerzitní pracoviště

Oddělení studentských záležitostí RUP | Kariérní centrum UP | Dobrovolnické centrum UP

Nabídka jednotlivých workshopů / volitelných předmětů, které může Oddělení studentských záležitostí zajistit přímo na Vaší fakultě. Nabídka se bude dále rozšiřovat. Kontaktujte nás, pokud chcete připravit workshop na míru na Vámi zvolené téma.


Nastartuj svou kariéru!

Volitelný předmět určený především pro závěrečné ročníky Bc. a nMgr. studia zaměřený na přípravu na vstup na trh práce v měnícím se prostředí. Kurz je realizován ve třech blocích zaměřených na problematiku pracovního práva, tvorbu Curriculum Vitae a profilu na profesní síti LinkedIn a v posledním bloku na přípravu na pracovní pohovor a orientaci na trhu práce.

  • Rozsah: 7 vyučovacích hodin
  • Doporučený způsob zakončení: zápočet (hodnotící metody: rozbor portfolia studenta, rozhovor)
  • Vyučující: Mgr. Bc. Jitka Janečková Moťková, Mgr. Katrin Stark, Ing. Kristýna Pospíšilová, Mgr. Vladimíra Sedláčková, JUDr. Petr Podrazil, PhD.
  • Max 20 účastníků

BLOK 1 – První rady nad zlato aneb Ze studenta zaměstnancem: Čeká tě ukončení studia nebo nástup do nového zaměstnání? V prvním bloku se naučíš základy z pracovního práva, které tě připraví na vstup do praxe. Řekneme si odpovědi na právní otázky spojené s přijímacím pohovorem, vstupní lékařskou prohlídkou, vznikem pracovního poměru či pracovní smlouvou a jejími obsahovými náležitostmi. Více se dozvíš o “překlenovacím období” mezi ukončením studia a uzavřením pracovního poměru. Zjistíš, s čím po ukončení studia počítat a na co si dát pozor.

BLOK 2 – Jak na dobré CV a profesní síť LinkedIn: Víš, jak vytvořit životopis, který opravdu zaujme? Co všechno by měl obsahovat? Jaké informace zahrnout a jaké naopak ne? Jak napsat CV, aby bylo zajímavé pro zaměstnavatele? Co patří do motivačního dopisu a co napsat do průvodního emailu? V druhém bloku přednášek tě čeká plno užitečných informací a tipů, které ti pomohou získat zaměstnání tvých snů! Víš, co je to profesní síť LinkedIn a proč je dobré ji mít? Ukážeme si, jak může tvůj profil sloužit jako skvělá online vizitka a nástroj k získávání profesních kontaktů a hledání práce.

BLOK 3 – Kde hledat pracovní nabídky a jak se připravit na pohovor: Životopis a profil na LinkedIn už máš vyladěný a ozvali se ti první zaměstnavatelé? Gratulujeme! V posledním bloku se společně připravíme na přijímací pohovor. Jaké otázky můžeš očekávat a jak se na ně připravit? Jak vést pohovor v cizím jazyce? Jak oslovovat zaměstnavatele a co si obléct? Společně si zkusíme pohovor na nečisto, aby ten opravdový byl úspěšný a bez stresu.


Dobrovolnictví

Volitelný předmět určený pro všechny studenty. Kurz je realizován ve dvou blocích. Cílem kurzu je naučit se aplikovat teoretické znalosti o dobrovolnictví ve službě pro komunitu. Studenti získají znalosti o základech managementu dobrovolnictví s důrazem na minimální standardy kvality.

V rámci kurzu studenti budou reflektovat dobrovolnickou zkušenost a její přínosy ve vztahu k osobnostnímu a profesnímu růstu. Kurz je možné modifikovat pro potřeby specifického oborového zaměření.

  • Rozsah: 7 vyučovacích hodin
  • Doporučený způsob zakončení: zápočet (hodnotící metody: písemná sebereflexe, potvrzení o dobrovolnické činnosti)
  • Vyučující: doc. PaedDr. Tatiana Matulayová, Ph.D., Mgr. Vladimíra Sedláčková
  • Max 20 účastníků

BLOK 1 V rámci prvního setkání získáš základní poznatky dobrovolnictví jako formě občanské participace, ale i nástroje osobnostního a profesního růstu. Obeznámíš se s právy a povinnostmi dobrovolníka a rolí koordinátora dobrovolníků. Seznámíš se s aktuální nabídkou Dobrovolnického centra UP. Společně budeme diskutovat, jak si vybrat vhodnou dobrovolnickou aktivitu.

Dobrovolnická aktivita: Mezi prvním a druhým blokem podle svého výběru vykonáš  dobrovolnickou aktivitu v rozsahu 40 hodin.

BLOK 2  Cílem setkání je ve skupině reflektovat dobrovolnickou zkušenost a diskutovat osobní a další přínosy dobrovolnictví.

Workshopy a přednášky

Moje kariéra

Jakým směrem bych se chtěl/a vydat? Co by mě bavilo a naplňovalo? Co umím? Jaké jsou mé možnosti? Jaké příležitosti se kolem mě vyskytují? Co mě brzdí? Kde budu opravdu spokojen/a? Na všechny tyto otázky budeš mít prostor si odpovědět. Tohle setkání bude o Tobě a Tvé budoucnosti. Máš jedinečnou možnost zamyslet se nad svou kariérou, nad tím, co Tě bude opravdu naplňovat, a kam se chceš dostat. Dále popřemýšlíš nad svými možnostmi a konkrétními kroky, které Tě k vytouženému cíli dostanou. Budeš v prostředí, kde se nemusíš bát mluvit i o strachu a případných limitujících přesvědčeních, které Tě zatím brzdí.

Víme, že budování jakékoli kariéry dnes není jednoduché. Tlak společnosti a okolí je obrovský, a je těžké se vyznat v tom, co očekává společnost, co pedagogové a blízká rodina, a co doopravdy chceme my. Pojďme to prozkoumat!

  • Rozsah: 90–120 min
  • Vyučující: Mgr. Katrin Stark, Mgr. Bc. Jitka Janečková Moťková, Ing. Kristýna Pospíšilová, Mgr. Vladimíra Sedláčková
    Workshop, 2 lektoři, max 15 účastníků

Jak na dobré CV a profesní síť LinkedIn

Víš, jak vytvořit životopis, který opravdu zaujme? Co všechno by měl obsahovat? Jaké informace zahrnout a jaké naopak ne? Jak napsat CV, aby bylo zajímavé pro zaměstnavatele? Co patří do motivačního dopisu a co napsat do průvodního emailu? V druhém bloku přednášek tě čeká plno užitečných informací a tipů, které ti pomohou získat zaměstnání tvých snů! Víš, co je to profesní síť LinkedIn a proč je dobré ji mít? Ukážeme si, jak může tvůj profil sloužit jako skvělá online vizitka a nástroj k získávání profesních kontaktů a hledání práce.

  • Rozsah: 90 min
  • Vyučující: Mgr. Bc. Jitka Janečková Moťková, Mgr. Katrin Stark, Ing. Kristýna Pospíšilová, Mgr. Vladimíra Sedláčková
    Workshop, 2 lektoři, max 20 účastníků

Kde hledat pracovní nabídky a jak se připravit na pohovor

Na workshopu se společně připravíme na přijímací pohovor. Jaké otázky můžeš očekávat a jak se na ně připravit? Jak vést pohovor v cizím jazyce? Jak oslovovat zaměstnavatele a co si obléct? Společně si zkusíme pohovor na nečisto, aby ten opravdový byl úspěšný a bez stresu.

  • Rozsah: 90 min
  • Vyučující: Mgr. Bc. Jitka Janečková Moťková, Mgr. Katrin Stark, Ing. Kristýna Pospíšilová, Mgr. Vladimíra Sedláčková
    Workshop, 2 lektoři, max 20 účastníků

Keep calm and get a job

Interaktivní workshop šitý na míru konkrétním potřebám účastníků. Před konáním workshopu rozešleme účastníkům jednoduchý formulář, ve kterém mají možnost zeptat se na to, co je pálí v oblasti hledání práce a plánování kariéry. Prostor položit další otázky je i přímo na místě. A o čem nejčastěji na workshopu mluvíme? O průběhu náborového procesu a příjímacích pohovorů a Assessment centra, o formě a obsahu životopisů a motivačních dopisů a tvorbě osobního portfolia, o přípravě profilu na profesní síti LinkedIn, o tom, jak získat praxi, stáž, brigádu, práci, jak si vybrat zaměstnavatele-

  • Rozsah: 20 min
  • Vyučující: Mgr. Katrin Stark
    Workshop, max 15 účastníků

Jak myslet pozitivně a ovlivnit tím své výsledky

Sílu pozitivního myšlení oceníte i při své práci nebo studiu. Jaké triky vám pomohou naučit se, pokud možno, myslet pozitivně i jak využít ve svůj prospěch na první pohled negativní zkušenosti. A jak všechny získané dovednosti použít ke zlepšení svých studijních či pracovních výsledků.

  • Rozsah: 60 min
  • Vyučující: Mgr. Dita Palaščáková
    Workshop, max 30 účastníků

Smysl v práci

Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili v prostředí, které s námi neladí, s lidmi, kteří si nás neváží, nebo činnostmi, které nám berou energii. Které faktory nejvíce ovlivňují spokojenost v životě i v práci? Jak se to liší generačně?

Výzkumy hovoří jasně: vnímaný smysl nám pomáhá překonat obtíže, zachovává naši důstojnost a podporuje naše zdraví. V rámci workshopu se podíváme na to, jak s zvědomit vlastní cestu, poznat, co dává smysl nám a co chceme rozvíjet. Povíme si, jak si vybrat dobře zaměstnavatele, na co si dát pozor a co se může stát, když to podceníme.

  • Rozsah: 90 min
  • Vyučující: Mgr. Dita Palaščáková
    Přednáška, diskuze, max 30 účastníků

Poznej svůj potenciál

Kariérní rozvoj (nejen) pro mladé vědce: Každý z nás se rodí s velkým potenciálem a v rámci workshopu vám pomůžete pojmenovat ten váš! Ukážeme si, kolik typů inteligence vlastně existuje, jak je lze rozpoznat a jak má smysl je rozvíjet. Vyzkoušíme si techniky, které pomáhají identifikovat silné stránky. Probereme vztah motivace a vůle, aby vás na cestě Vašeho rozvoje nic nebrzdilo. Získáte nový pohled na sebe i lidi kolem sebe.

  • Rozsah: 180 min
  • Vyučující: Mgr. Dita Palaščáková
    Workshop, max 15 účastníků

Leadership pro 21.století

Přednáška je zaměřena na globální a lokální trendy a výzvy současných přístupů k vedení a řízení systémových změn a vedení a rozvoji lidí v oblasti byznysu, veřejné správy nebo neziskových organizací. Mezi hlavní témata patří sebeřízení, strategické plánování, inovace, systémové myšlení, udržitelnost a emoční inteligence. Leadership představíme jako způsob myšlení a chování ukotvený v hodnotách a postavený na principu služby vedení týmu, základní východiska leadershipu v dnešním rychle se měnícím světě.

  • Rozsah: 90 min
  • Vyučující: Mgr. Dita Palaščáková
    Přednáška, diskuze (součástí jsou praktické techniky), max 30 účastníků

Právní rady nad zlato aneb Ze studenta zaměstnancem

Čeká tě ukončení studia nebo nástup do nového zaměstnání? V prvním bloku se naučíš základy z pracovního práva, které tě připraví na vstup do praxe. Řekneme si odpovědi na právní otázky spojené s přijímacím pohovorem, vstupní lékařskou prohlídkou, vznikem pracovního poměru či pracovní smlouvou a jejími obsahovými náležitostmi. Více se dozvíš o “překlenovacím období” mezi ukončením studia a uzavřením pracovního poměru. Zjistíš, s čím po ukončení studia počítat a na co si dát pozor.

  • Rozsah: 120 min
  • Vyučující: JUDr. Petr Podrazil, PhD.
    Přednáška, diskuze, max 20 účastníků

Dobrovolnictví jako příležitost

Chceš aktivně a smysluplně využít čas na univerzitě a současně udělat něco pro sebe a jiné? Zapoj se do dobrovolnických aktivit! Seznámíme Té s nabídkou a činností Dobrovolnického centra UP.  Cílem workshopu je nabídnout informace o konkrétních možnostech a příležitostech, jak se zapojit do různých smysluplných projektů. Budeme i diskutovat přínosy dobrovolnictví a to nejen osobní, ale i ve vztahu k pracovní kariéře; budeme i diskutovat, zda by bylo vhodné udělovat za dobrovolnictví kredity (uznávat jej v studijních programech).

  • Rozsah: 90 min
  • Vyučující: Mgr. Vladimíra Sedláčková, Mgr. et Mgr. Nika Totová
    Workshop, max 20 účastníků

Dobrovolnictví na UP

Staň se součástí komunity dobrovolníků na UP!

Cílem přednášky je nabídnout informace o konkrétních možnostech a příležitostech, jak se zapojit do různých smysluplných projektů zejména v rámci Olomouckého kraje. Představíme činnost Dobrovolnického centra UP a odpovíme na otázku Jak se stát dobrovolníkem a jak si vybrat vhodnou dobrovolnickou příležitost?

  • Rozsah:  45 min
  • Vyučující: Mgr. Vladimíra Sedláčková, Mgr. et Mgr. Nika Totová
    Přednáška, počet účastníků neomezen