Skip to main content

Buď tam, kde najdeš příležitosti!


Poskytujeme poradenství a podporu v oblasti kariéry studentům Univerzity Palackého.

Připravujeme vzdělávací a rozvojové akce, které vás budou bavit, připraví na přechod do praxe a vybaví vás kompetencemi, které se vám po skončení studií budou hodit.

Organizujeme semináře, workshopy, přednášky a další aktivity v průběhu celého roku. Pomůžeme vám najít si brigádu, stáž nebo si třeba vyzkoušet na vlastní kůži pohovor na nečisto.

Podpoříme vás při přípravě životopisů, motivačních dopisů a osobního portfolia. Pomůžeme vám zorientovat se v tom, kam chcete směřovat.

Řekneme vám i o další poradenských pracovištích, která fungují na jednotlivých fakultách univerzity. Najdete v nich odborníky na psychologii, právo, kariéru, zdravý životní styl, specifické potřeby i duchovní oblast.


Jsme tu, abychom vám pomohli najít odpovědi na otázky.

Jako registrovaný uživatel se na portálu můžete přihlásit na workshopy a další akce, sledovat nabídky zaměstnavatelů na stáže, práci i brigády, získat informace o kariérním poradenství, sledovat záznamy z akcí, které u nás již proběhly a mnohem více.

Cílem aktivit Kariérního centra je podpora:

  • rozvoje klíčových dovedností studentů
  • vytváření kontaktů studentů se zaměstnavateli
  • přechodu absolventů univerzity do praxe

Kariérní centrum nabízí tyto služby:

  • individuální konzultace v oblasti  rozvoje kariéry
  • kariérní poradenství a koučink
  • rozvojové kurzy, přednášky, tréninky a workshopy
  • setkávání se zaměstnavateli

Zaměstnavatele propojujeme se studenty prostřednictvím osobních setkání, cílené inzerce pracovních nabídek a dalších příležitostí,  mnohdy zajišťujeme i předvýběr uchazečů.

Naše služby jsou pro studenty Univerzity Palackého zdarma.

REGISTRACE ZEPTEJTE SE

Kariérní centrum
Univerzity Palackého v Olomouci

kariernicentrum@upol.cz

Křížkovského 8
Olomouc 779 00
(Budova Rektorátu)

Provozní doba

Individuální konzultace a koučink na základě předchozí dohody. Kontaktujte nás e-mailem a domluvte si svůj termín! 

Termíny workshopů, přednášek a všech našich skupinových akcí sledujte v Kalendáři nebo na našich sociálních sítích.

Tým kariérního centra UP

Vladimíra Sedláčková

je vedoucí centra a zároveň také tím, kdo určuje, jakým směrem se dáme. Věnuje se především plánování a organizaci akcí, na kterých ji často můžete potkat. Také spravuje náš rozpočet a plánuje dlouhodobý rozvoj centra tak, aby pro vás bylo co nejužitečnější. 

Katrin Stark

je koordinátorkou poradenských služeb v centru, koučem i kariérovým poradcem. Má u nás na starosti zejména agendu práce s talentem. Před příchodem do centra pracovala v oblasti vzdělávání dospělých a na regionálních projektech zaměřených na zvýšení uplatnitelnosti nezaměstnaných na trhu práce. Kromě práce u nás v centru je Katrin také externí konzultantkou v oblasti PR a HR a také koordinátorkou Nadačního fondu Univerzity Palackého, kde se věnuje rozvoji talentovaných mladých vědců. Ráda a často propojuje svět komerčního sektoru s neziskovkami, se kterými  často spolupracuje. Je jí blízké dobrovolnictví. Studovala pedagogiku a sociální práci v Olomouci. 

Dita Palaščáková

Konzultantka, koučka, lektorka a výzkumnice v oblastech osobního, kariérního a organizačního rozvoje, řízení změn a leadershipu. Ve své práci se více než na analýzu problémů zaměřuje na hledání řešení, pracuje s hodnotami a klade důraz na odvahu ke konzistenci a autentičnosti – tedy na pilíře osobního i organizačního úspěchu. Na Univerzitě Palackého v Olomouci pracuje na vytvoření talent management programu s důrazem na formaci společensky odpovědných vědců, expertů a lídrů. V jejích aktivitách jí jde hlavně o síťování a budování komunit lidí, která sdílí nadšení pro  věc a ráda propojuje lidi, zdroje a nápady.

Jitka Janečková Moťková

je koordinátorkou poradenských služeb v centru, hlavním expertem v oblasti kontaktu se zaměstnavateli a zároveň i kariérovým poradcem. Současně hledá příležitosti, abychom vám mohli poskytovat stále více akcí. Jitka kromě Univerzity Palackého v Olomouci pracuje jako ředitelka Paktu zaměstnanosti Olomouckého kraje, je často v kontaktu se zaměstnavateli a vzdělavateli z celého regionu. Původně se řadu let věnovala žurnalistice: nejprve jako redaktorka Deníku, později MF Dnes a iDNES. Vystudovala sociální právo v Ostravě, poté žurnalistiku v Olomouci a o něco později ještě marketingové komunikace ve Zlíně. Dnes absolvuje nejrůznější školení z oblasti managementu, koučování a kariérového poradenství. Ráda cestuje, jezdí na horském kole, běhá, sleduje novinky v oblasti bytového designu. Nejvíc ale má ráda život sám a lidi, kteří ji mohou v nějakém směru obohatit.

Nika Tótová

je pro nás v centru velkou posilou při zpracovávání administrativní agendy a organizaci akcí. Má také na starosti správu sociálních sítí centra. Je studentkou doktorského studia a pracuje také v neziskovém sektoru jako specialistka sociálních sítí.

Kristýna Pospíšilová

je koordinátorkou poradenských služeb a koučkou. Vystudovala anglický jazyk pro manažerskou praxi ve Zlíně, poté marketing a obchod v Ostravě, ale její srdce bije pro Olomouc. Studentům může předat zkušenosti z praxe, před nástupem do centra působila v oddělení vztahů s veřejností na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a v oblasti automobilového průmyslu. Při práci na univerzitě se ráda setkává se zajímavými lidmi. Má ráda aktivní život, ve volném čase chodí po horách, běhá a věnuje se přátelům. Nyní je na rodičovské dovolené.

reference na naši práci