Skip to main content

Kariérní centrum Univerzity Palackého


Jsme tu, abychom vám pomohli najít odpovědi na vaše otázky.

Kariérní poradenství vám pomůže zorientovat se v kariérní cestě, nabídne vám sebepoznání, náhled na situaci na trhu práce a odkrývá možnosti dalšího vzdělání a rozvoje.

Cílem aktivit Kariérního centra Univerzity Palackého je podpora

 • rozvoje klíčových dovedností studentů

 • vytváření kontaktů studentů se zaměstnavateli

 • přechodu absolventů univerzity do praxe

Centrum nabízí tyto služby

 • individuální konzultace.

 • kariérní poradenství a koučink

 • rozvojové kurzy, přednášky a přednáškové seriály, tréninky a workshopy

 • zprostředkovávání nabídek práce a stáží pracovní veletrhy a setkávání se zaměstnavateli

Co s námi získáte

 • zvýšení sebevědomí s víry sama v sebe

 • snazší orientace na pracovním trhu

 • vzory a inspirace

 • nové kontakty a přátele

 • lepší možnosti uplatnění (vzdělání, praxe)

Služby Kariérního centra jsou pro studenty, zaměstnance a absolventy do 18 měsíců od ukončení studia zdarma. Pro využití našich služeb se zaregistrujte níže. Po registraci budete moci využívat portál Kariérního centra UP.

REGISTRACE ZEPTEJTE SE

Koučink

Pomůžeme vám najít rovnováhu mezi studiem, prací a osobním životem, probrat spolu co je pro vás náročné, plánovat a definovat vaše cíle, pomoci rozhodnout se, ujasnit si, co chcete, prozkoumat možnosti, které máte a vytvořit si plán. U nás v Kariérku poskytujeme koučink osobně i online. Schůzku s námi si můžete domluvit přes náš webový portál nebo nám přímo napsat na e-mail kariernicentrum@upol.cz. Podle tématu, které spolu budeme řešit vás propojíme s konkrétním členem týmu, se kterým si domluvíte svůj termín a formu setkání. Naši poradci dodržují Standardy vysokoškolského poradenství, které byly schváleny Asociací vysokoškolských poradců. Naši koučové jsou vázáni také Etickým kodexem dle standardu ICF. Rezervace termínu je vždy závazná. Pokud vás potká zdravotní indispozice nebo se nemůžete na domluvené setkání dostavit, prosím, napište nebo nám zavolejte. Nevíte si rady, kterou naši službu vybrat nebo váháte, jestli pro vás bude užitečná? Rádi s vámi probereme vaše otázky a společně najdeme tu nejlepší cestu pro vás.

Napište nám!

  Walk and talk koučink

  Pokud tomu roční období a aktuální počasí přeje, moc rádi vás vezmeme ven! Proč s námi vyrazit na walk and talk koučink? Změna prostředí nám může pomoci odstoupit od každodenní rutiny a lépe se soustředit na své cíle a potřeby. Přírodní prostředí může podpořit hlubší reflexi a přirozený tok myšlení. Procházka může podnítit kreativitu a pomoci přemýšlet mimo zaběhlé myšlenkové vzorce. Nové podněty a vizuální vjemy mohou inspirovat nové myšlenky a perspektivy. Procházka poskytuje příležitost k fyzické aktivitě, což může podpořit lepší krevní oběh a zvýšenou energii. Fyzická aktivita může také pomoci snížit stres a podpořit celkový pocit pohody. Procházka během koučinku podporuje zdravý životní styl, většina z nás má pohybu málo. Tempo přizpůsobíme našim možnostem a když nás budou bolet nohy, sedneme si do trávy nebo na lavičku. Procházka v přírodě může vytvořit otevřenější atmosféru, která může umožnit pohodlněji sdílet své myšlenky, pocity a obavy, uvolnit bloky a bariéry.

  Délka jednoho setkání se pohybuje v rozsahu 60 – 90 min.  Většinou vyrážíme do krásných olomouckých parků. V případě náhlé změny počasí setkání probíhá u nás v KC.

  Kariérní poradentství

  Pomůžeme vám prozkoumat vaše silné stránky a talenty, objevit potenciál, dovednosti a cíle. Poskytneme vám podporu při rozhodování, kam v kariéře směřovat, Ujasnit si cíle a naplánovat  kroky k jejich dosažení, s hledáním rozvojových či pracovních příležitostí a při dosahování vašich kariérních ambicí.

  Délka jednoho setkání se pohybuje v rozsahu 60 – 90 min.

  Osobní koučink v Kariérním centru

  Během prvního setkání vám náš kouč představí koučovací přístup a nastavíme si spolu očekávání a pravidla spolupráce. První setkání bývá obvykle více informační a organizační, abychom si vyladili jak spolu můžeme pracovat, a co může být předmětem koučování. Počet setkání se odvíjí od konkrétním tématu, na kterém spolu budeme pracovat (5 – 10, v některých případech je možná dlouhodobá spolupráce). Setkání probíhají u nás v Kariérku buď na Křížkovského 8 nebo v poradenské místnosti na Biskupském nám 1.

  Na rozsahu, délce a frekvenci setkání se domluvíme individuálně. Délka jednoho setkání se pohybuje v rozsahu 60 – 90 min.

  Online koučink

  Pokud preferujete online nebo nemáte možnost se s námi potkat osobně. Setkání probíhají prostřednictvím platformy Microsoft Teams, Zoom nebo Meet. Na svůj e-mail od nás před konáním setkání dostanete link k připojení. Pro setkání si prosím zajistěte fungující technické vybavení (zvuk i kamera) a klidné místo, kde nebudeme rušeni.

  Délka jednoho setkání se pohybuje v rozsahu 60 – 90 min.

  CV a LinkedIn Clinic

  Poradíme, jak si připravit CVčko, motivační dopis, vyladit profil na LinkedInu. Připravit se na pohovor

  Délka jednoho setkání se pohybuje v rozsahu 60 – 90 min.

  Workshopy | Tréninky | Přednáškové cykly

  Nejbližší akce