referent/ka pro koncepci školství oddělení vzdělávání odboru školství

Zaměstnavatel: Jihomoravský kraj

JSME moderní, otevřený a profesionální úřad - staňte se součástí velkého zaměstnavatele! Naše práce je: SMYSLUPLNÁ - děláme něco pro lidi, kteří v našem kraji žijí, snad ve všech oblastech, které vás napadnou; ROZVÍJEJÍCÍ - můžete se hodně naučit a my Vás podpoříme v dalším vzdělávání; TÝMOVÁ - můžete se stát součástí mnoha týmů, formálních i neformálních; STABILNÍ - u nás najdete stabilní zaměstnání v přátelském pracovním prostředíSamozřejmostí je rovný přístup, slaďování pracovního a rodinného života.

Kategorie: Vzdělávání

Odměna: od 25.280Kč do 37.170Kč + možnost osobního ohodnocení a odměn

Termín uzávěrky: 1. 3. 2024

Zveřejněno: 15. 2. 2022

Kontaktní osoba: RNDr. Hana Slobodníková

Kontaktní email: kucerova.martina@kr-jihomoravsky.cz

Další kontakt: Martina Kučerová

Krajský úřad Jihomoravského kraje

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Ředitel Krajského úřadu Jihomoravského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa

referenta/referentky pro koncepci školství oddělení vzdělávání

odboru školství

Místo výkonu práce:         Cejl 73, BRNO

Platové podmínky:            se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 11

Termín nástupu:                 co nejdříve – dle dohody

Charakteristika vykonávané práce: referent/referentka pro koncepci školství vykonává koncepční činnost a zajišťuje systémová opatření při realizaci regionální školské politiky a rozvoje sítě regionálního školství. Zpracovává podklady v oblasti školství v rámci Jihomoravského kraje, zpracovává dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v Jihomoravském kraji a výroční zprávu o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy v Jihomoravském kraji. Pracuje jako redaktor krajských webů za oblast školství. Dále zajišťuje konzultace a metodické poradenství pro určené školy a školská   zařízení, koordinuje vzájemnou spolupráci škol a školských zařízení v regionu.

Kontaktní pracovník:        RNDr. Hana Slobodníková, vedoucí oddělení vzdělávání odboru školství telefon 541 653 524, e-mail: slobodnikova.hana@jmk.cz

Mgr. Oldřich Vybíral, referent pro koncepci školství, oddělení vzdělávání odboru školství, telefon 541 653 521, e-mail: vybiral.oldrich@jmk.cz

Mgr. Jana Musilová, oddělení personální odboru kancelář ředitele telefon 541 651 205, e-mail: musilova.jana@jmk.cz

Požadujeme:

• potřebné vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu
  • studijní obor: nejlépe v oblasti školství nebo veřejné správy
  • znalosti oboru: školství, všeobecný přehled v oblasti školství – související právní předpisy, zákon o krajích
  • zvláštní odborná způsobilost ve školství (do 18 měsíců po nástupu do pracovního poměru)
  • rutinní splnění podmínek stanovených § 4 zákona č. 312/2000 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů
  • další požadavky:
    • vítána praxe ve státní správě a samosprávě
    • schopnost koncepčního a analytického myšlení
    • výborná znalost MS Office – práce v programu Excel na pokročilé úrovni
    • dobré komunikační, organizační i prezentační schopnosti
    • samostatnost, odpovědnost, pečlivost
    • schopnost pracovat v týmu i samostatně
    • ochota se dále vzdělávat a v praxi aplikovat získané znalosti
    • řidičský průkaz skupiny B

• stabilní zaměstnání ve veřejné správě na dobu neurčitou,
  • pět týdnů dovolené, sick days,
  • stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, Benefits Card,
  • firemní mateřskou školku,
  • jazykové kurzy, široké možnosti dalšího vzdělávání,
  • osobní přístup mentora během zkušební doby, kvalifikované uvedení do problematiky,
  • stabilní pracovní prostředí, pružná pracovní doba, příjemný pracovní kolektiv.

Součástí výběrové řízení je praktický počítačový test na ověření znalostí v programu Excel.

Písemnou přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději do 01.03.2024. Přihlášku podejte prostřednictvím podatelny nebo zašlete na adresu: Krajský úřad Jihomoravského kraje, oddělení personální, Žerotínovo nám. 449/3, 601 82 Brno. Všechny požadavky a předpoklady uchazeče musí být splněny do termínu podání přihlášky do výběrového řízení.

Náležitosti přihlášky: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana), telefonní spojení, email, datum a podpis.

K přihlášce připojte:

• strukturovaný profesní životopis,
  • originál výpisu z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením.
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není Vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o nabízené pracovní místo. Uchazeči, kteří splní požadované předpoklady stanovené v oznámení o výběrovém řízení, budou k účasti ve výběrovém řízení vyzváni. Požadované osobní materiály budou, po ukončení výběrového řízení, vráceny zpět na adresu uvedenou uchazečem v přihlášce k výběrovému řízení.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.