Skip to main content

Startup talk s Jiřím Hlavenkou

Jak pracovat s nápadem? Jak skvělý nápad přetavit ve skvělou firmu? Jak sehnat investora pro svůj startup? Na koho se obrátit, když začínáte rozšiřovat svůj nový projekt?
To vše zjistíte na našem Startup talku se zkušeným podnikatelem a investorem Jiřím Hlavenkou.
Poslechnete si příběhy firem, které uspěly i těch, kterým se to naopak nepodařilo. Budeme společně diskutovat nad reálnými příběhy z praxe.

Co se dozvíte?
• Proč některý nápad uspěje a stane se z něj skvělá firma a jiný ne. Jaké překážky vás mohou potkat na cestě a jak je zvládat
• Jak se poučit ze selhání i úspěchu.
• Jak sestavit úspěšný tým. Kdy je správný čas shánět peníze, od koho a jak.
• Mohu se i já stát úspěšným podnikatelem? Jak to poznám, jaké dovednosti musím mít?

Jiří Hlavenka je zkušeným podnikatelem a investorem, především v oblasti technologií; podniká více než třicet let. Jím založené vydavatelství Computer Press bylo ve své době největším vydavatelem odborné literatury a časopisů v zemi, stál u zrodu prvního internetového domu u nás Vltava.cz a řady dalších pionýrských projektů.
V posledních patnácti letech se věnuje především investování; mezi jeho úspěšné investice patří například jeden z největších producentů e-shopů u nás NetDirect z Ostravy. Největším úspěchem je nepochybně spoluzaložení a role prvního investora v společnosti Kiwi.com – ta dnes patří mezi největší firmy u nás vůbec a patří mezi celosvětové lídry v oblasti letecké přepravy.
Jiří Hlavenka je též činný ve veřejné oblasti; je zastupitelem jihomoravského kraje (za koalici strany Zelených a Pirátů) a je významným influencerem na sociálních sítích, kde se věnuje zejména společenským a politickým tématům.


Registrace je umožněna jen studentům a zaměstnancům po přihlášení

Datum: 30. 3. 2020

Čas: 16:00

Místo: 
Pevnost poznání - Laudonův sál