Skip to main content

AFO: Věda úspěšného startupu

Vědecká start-upová scéna je u nás v začátcích. Co čeká na cestě odvážlivce, kteří se rozhodnou propojit svět vědy a byznysu? Jak se na to co nejlépe připravit? Otevření nadšenci do vědy, kteří se od nápadu posunuli k realizaci a založili start-upy se podělí o všechny „fuck-upy“ a úspěchy. Na vlastních příkladech ukáží dobrodružství propojení dvou odlišných světů. Programový blok je připraven v úzké spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje.

Hosté:

  • Kateřina Bortlová, ICOK
  • KardiAI
  • Roxi Ilnická, Vědeckotechnický park UP
  • Jakub Havlín, Vědeckotechnický park UP

Věda úspěšného startupu spadá do programové sekce Talent ve vědě a přednáška je pořádaná v rámci týdne AFO. Talent definujeme jako vrozenou úroveň schopností, kterou můžeme úspěšně rozvíjet ku prospěchu jednotlivce i planety. Talent management je závazkem institucí, že do svých řad budou hledat lidi odpovídající svým talentem a vytvoří podmínky pro jejich další rozvoj.

Výzkumné instituce nejsou výjimkou. Kromě talentovaných lidí potřebujeme k dosažení excelence ve vědě také rozmanitost. Synergie lidí, čerpajících z nejširšího spektra kultur, perspektiv a délky životních zkušeností maximalizuje inovace a tvořivost. Umí česká věda poznat a udržet talent? Programová sekce přináší pestrou nabídku projekcí, workshopy a zdravou konfrontaci zkušeností s cílem přispět k snad ještě lepším zítřkům české vědy.

 Na workshop se nemusíte registrovat, vytvořte si akreditaci na webu Academia film Olomouc .


Registrace je umožněna jen studentům a zaměstnancům po přihlášení

Datum: 27. 4. 2023

Čas: 13:00

Místo: 
Kaple Božího těla, Konvikt