referent/ka pro obranu státu oddělení krizového řízení a obrany odboru kancelář ředitele

Zaměstnavatel: Jihomoravský kraj

JSME moderní, otevřený a profesionální úřad - staňte se součástí velkého zaměstnavatele! Naše práce je: SMYSLUPLNÁ - děláme něco pro lidi, kteří v našem kraji žijí, snad ve všech oblastech, které vás napadnou; ROZVÍJEJÍCÍ - můžete se hodně naučit a my Vás podpoříme v dalším vzdělávání; TÝMOVÁ - můžete se stát součástí mnoha týmů, formálních i neformálních; STABILNÍ - u nás najdete stabilní zaměstnání v přátelském pracovním prostředíSamozřejmostí je rovný přístup, slaďování pracovního a rodinného života.

Kategorie: Administrativa

Odměna: OD 25.280,- KČ DO 37.170,- KČ DLE DÉLKY PRAXE (MOŽNOST OSOBNÍHO OHODNOCENÍ A ODMĚN)

Termín uzávěrky: 29. 2. 2024

Zveřejněno: 11. 11. 2021

Kontaktní osoba: Mgr. Aneta Macko Valoušková

Kontaktní email: kucerova.martina@kr-jihomoravsky.cz

Další kontakt: Martina Kučerová

Krajský úřad Jihomoravského kraje

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Ředitel Krajského úřadu Jihomoravského kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa

referenta/referentky pro obranu státu

oddělení krizového řízení a obrany odboru kancelář ředitele

Místo výkonu práce:         Žerotínovo náměstí 3, BRNO

Platové podmínky:            se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády o platových poměrech

zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 11

Termín nástupu:                 co nejdříve, nebo dle domluvy

Co bude vaší prací

Referent/referentka metodicky usměrňuje činnost na úseku obrany a ochrany obyvatel včetně kontrolní činností v kraji; zpracovává a aktualizuje Dílčí plán obrany Jihomoravského kraje; zajišťuje činnost Stálé pracovní skupiny krizového štábu kraje při svolání krizového štábu ke koordinaci záchranných a likvidačních prací nebo při řešení mimořádné či krizové situace na území kraje; podílí se na zabezpečení součinnosti s Ústředním krizovým štábem České republiky a dalšími krizovými štáby;  pracuje v IS určených pro oblast obrany a krizového řízení; seznamuje se a zpracovává utajované informace do stupně „Důvěrné“; podílí  se na přípravě krajských taktických cvičení orgánů krizového řízení kraje aj.

Co očekáváme od vhodného uchazeče/uchazečky?

• potřebné vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu, nejlépe v oboru ochrana obyvatelstva, krizové řízení
  • znalosti oboru: krizové řízení, zajišťování obrany České republiky, hospodářská opatření pro krizové stavy, znalost zákona o obcích, zákona o krajích,
  • velmi dobré komunikační dovednosti a schopnost efektivní spolupráce s vnitřními a externími zúčastněnými stranami, včetně dalších státních institucí, a veřejnosti
  • schopnost vysokého pracovního nasazení a odolnost vůči stresu
  • samostatnost, zodpovědnost, iniciativa, pečlivost
  • znalost regionu Jihomoravského kraje
  • řidičské oprávnění skupiny B
  • splnění podmínek pro práci s utajovanými informacemi na stupeň „Důvěrné“ podle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů (do 18 měsíců po nástupu do pracovního poměru)
  • jazykové znalosti: vítány
  • vykonání zkoušky zvláštní odborné způsobilosti při přípravě a realizaci hospodářských opatření pro krizové stavy; při zajištění ochrany obyvatel a krizovém řízení (do 18 měsíců po nástupu do pracovního poměru)

Potřebujete více informací?

Kontaktní pracovník:

Mgr.  Aneta Macko Valoušková, vedoucí oddělení krizového řízení a obrany odboru kancelář ředitele; tel.: 541 658 729; e-mail: macko.aneta@kr-jihomoravsky.cz

Mgr. Jana Musilová, oddělení personální odboru kancelář ředitele;
tel.: 541 651 224; e-mail: skokanova.petra@kr-jihomoravsky.cz

• týmovou spolupráci a odbornou podporu ze strany kolegů
  • osobní přístup mentora během zkušební doby, kvalifikované uvedení do problematiky a následné vzdělávání
  • stabilní zaměstnání ve veřejné správě na dobu neurčitou
  • pět týdnů dovolené, sick days
  • stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, Benefits Card
  • firemní mateřskou školku
  • pracovní prostředí s moderním vybavením, pružnou pracovní dobu, příjemný pracovní kolektiv.

Písemnou přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději do 29.02.2024. Přihlášku podejte prostřednictvím podatelny nebo zašlete na adresu: Krajský úřad Jihomoravského kraje, oddělení personálních věcí a vzdělávání, Žerotínovo nám. 449/3, 601 82 Brno. Všechny požadavky a předpoklady uchazeče musí být splněny do termínu podání přihlášky do výběrového řízení.

Náležitosti přihlášky: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana), telefonní spojení, email, datum a podpis.

K přihlášce připojte:

• strukturovaný profesní životopis
  • originál výpisu z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není Vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o nabízené pracovní místo. Uchazeči, kteří splní požadované předpoklady stanovené v oznámení o výběrovém řízení, budou k účasti ve výběrovém řízení vyzváni. Požadované osobní materiály budou, po ukončení výběrového řízení, vráceny zpět na adresu uvedenou uchazečem v přihlášce k výběrovému řízení.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Pokud Vás obsazované místo zaujalo, bližší informace naleznete na www.jmk.cz – volná místa.