Právní stáž ve veřejně prospěšných týmech

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Kategorie: Právní služby

Místo výkonu práce: Brno, Praha, Ostrava

Typ úvazku: Stáž

Odměna: placená stáž

Termín uzávěrky: 17. 5. 2020

Kontakty

Kontaktní osoba: Hana Strnadová

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt: students@frankbold.org

Chceš už během školy sbírat zkušenosti z právní praxe a zároveň dělat něco, co ti dává smysl? Záleží ti na dobře odvedené práci, máš chuť se rozvíjet a lákají tě smělé projekty zasazující se o pozitivní změny ve společnosti?  Přidej se do našeho týmu právních stážistů. Měníme svět právem, ať už jde o hlídání mantinelů demokracie, pomoc aktivním občanům, ochranu životního prostředí nebo podporu společensky odpovědného podnikání, a to i na evropské úrovni. Pojď toho být součástí a tvořit s námi Franka Bolda.

Co tě ve stáži čeká

 • Zapojíš se do našich neziskových projektů. Nahlédneš do celé řady právních oblastí a můžeš se zaměřit na to, co tě zajímá: Provozujeme bezplatnou online právní poradnu pro aktivní občany, prosazujeme protikorupční zákony a hlídáme mantinely demokracie. Hájíme právo dýchat čistý vzduch a usilujeme o přechod k čisté energetice. Na evropské úrovni prosazujeme legislativu, která zvyšuje odpovědnost korporací za dopady jejich činnosti na společnost a životní prostředí.
 • V rámci stáže budeš zodpovídat dotazy klientů naší právní poradny, připravovat analýzy a rešerše, pracovat s judikaturou i odbornými články. Vyzkoušíš si psaní právních podání, vytváření manuálů pro občany, monitoring legislativy nebo pomůžeš s přípravou některé z našich akcí. Naučíš se, jak používat právo ve prospěch společnosti.
 • Staneš se součástí našeho týmu a můžeš se zapojit do konkrétních projektů nebo pomáhat s různými úkoly napříč všemi našimi neziskovými týmy.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

Jsi náš člověk, pokud….

 • Ve Frank Bold můžeš strávit minimálně rok a pracovat alespoň 20–30 hodin měsíčně.
 • Chceš se podílet na našich neziskových projektech, láká tě možnost přispět svým časem a právním vzděláním k pozitivním změnám ve společnosti.
 • Vítáš nové výzvy, jsi iniciativní a aktivní. Rád/a kolegům pomůžeš, s čím bude potřeba.
 • Umíš si dobře naplánovat a zorganizovat práci. Jsi pečlivý/á, dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí. Dodržování termínů a dohodnutých pravidel je pro tebe samozřejmostí.
 • Nedělá ti problém rychle se zorientovat v nových tématech a samostatně se učit a nezalekneš se otázek, na které (zatím) neznáš odpovědi.
 • Máš za sebou alespoň první ročník právnické fakulty. Nezáleží na tom, které.

Podívej se, jak právní stáž ve Frank Bold vypadá a co o ní říkají absolventi.

Co u nás najdeš

 • Zpětnou vazbu a mentoring zkušených právníků. Dvoudenní vstupní školení v září a pravidelná setkání stážistů během celého školního roku.
 • Placenou práci na smysluplných projektech a s flexibilním časovým zapojením včetně možnosti pracovat na dálku (po skypu, telefonu, e-mailu).
 • Skvělý tým a přátelské pracovní prostředí, kde role v týmu nejsou bariérou a tykají si všichni od stážistů až po CEO, kde se můžeš na cokoli zeptat nebo přijít s vlastním nápadem. Partu fajn stážistů (studentů), kteří tvoří důležitou součást organizace.

A teď organizačně

 • Oficiální zahájení stáže je v polovině září. Po domluvě a podle vývoje aktuální situace je  možné se zapojovat už během léta.
 • Kanceláře máme v Praze, Brně a Ostravě, hlavní zázemí je v Brně. Stáž můžeš ale z velké části absolvovat i dálkově.
 • Předpokladem pro vstup do stáže je možnost účasti na výběrovém řízení 28. nebo 29. 5. 2020. Podle vývoje aktuální situace proběhne výběrové řízení osobně v naší kanceláři v Brně anebo online. Podmínkou nástupu do stáže je pak účast na vstupním školení stážistů 23.–24. 9. 2020 v Brně.
 • Dej nám o sobě vědět nejpozději do 17. 5. 2020. Přihlas se vyplněním formuláře (na našich webových stránkách), ke kterému přilož životopis a motivační dopis. Napiš nám také, o jaké 3 oblasti práva se nejvíce zajímáš.

KONTAKT

Kariérní centrum Univerzity Palackého v Olomouci

Biskupské nám 1 Olomouc zobrazit na mapě

+420 585 631 054

kariernicentrum@upol.cz

Korespondenční adresa:
Křížkovského 8, Olomouc, 771 47


administrace

Provozní doba

Po: 8:00 – 12:00,13:00 – 15:00
Út: 8:00 – 12:00
St: 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Čt: 8:00 – 12:00
Pá: Zavřeno

Konzultace a koučink na základě předchozí dohody


Podpořili nás