Skip to main content

Právní stáž ve veřejně prospěšných týmech

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Typ: Stáž

Kategorie: Právní služby

Počet hodin za týden:

Místo výkonu práce: Praha, Brno nebo Ostrava

Odměna:

Termín uzávěrky: 29. 5. 2022

Zveřejněno: 12. 5. 2022

Kontakty

Kontaktní osoba: Pavla Sedláčková

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt:

Chceš už během školy sbírat zkušenosti z právní praxe a zároveň dělat něco, co ti dává smysl? Záleží ti na dobře odvedené práci, máš chuť se rozvíjet a lákají tě smělé projekty zasazující se o pozitivní změny ve společnosti?  Přidej se do našeho týmu právních stážistů. Měníme svět právem – od lokálních kauz, přes české zákony, po Brusel. Pojď do toho a tvoř s námi Franka Bolda.

 

Co tě ve stáži čeká?

 • Zapojíš se do našich neziskových projektů. Nahlédneš do celé řady právních témat, zejména z oblasti veřejného práva, a můžeš se více zaměřit na to, co tě zajímá. Provozujeme bezplatnou online právní poradnu pro aktivní občany, prosazujeme protikorupční zákony a chráníme demokracii. Usilujeme o snižování naší závislosti na uhlí a přechod k čisté energetice. Na evropské úrovni prosazujeme udržitelnější ekonomiku a odpovědnost korporací za dopady jejich činnosti.
 • V rámci stáže budeš zodpovídat dotazy klientů naší právní poradny, připravovat analýzy a rešerše, pracovat s judikaturou i odbornými články. Vyzkoušíš si psaní právních podání, vytváření manuálů pro občany, monitoring legislativy a další činnosti. Naučíš se, jak používat právo ve prospěch společnosti.
 • Když budeš chtít, vyzkoušíš si kromě práva i úkoly s přesahem do jiných oblastí. Můžeš pomoct například s překlady, komunikací s partnery  či experty, prezentací na veletrhu nebo organizací školení a jiných našich akcí.
 • Zapojíš se do práce napříč všemi našimi neziskovými týmy. V případě zájmu se můžeš profilovat a zapojit se intenzivněji do konkrétních projektů, například do Rekonstrukce státu nebo do online právní poradny.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

 

Stojíme o tebe, pokud….

 • Ve Frank Bold můžeš strávit na stáži minimálně rok a pracovat alespoň 20–30 hodin měsíčně. V případě zájmu a zapojení do konkrétního projektu se můžeme domluvit i na intenzivnější spolupráci.
 • Chceš se podílet na našich neziskových projektech, láká tě možnost přispět svým časem a právním vzděláním k pozitivním změnám ve společnosti.
 • Vítáš nové výzvy, jsi iniciativní a aktivní. Rád/a kolegům pomůžeš, s čím bude potřeba.
 • Umíš si dobře naplánovat a zorganizovat práci. Jsi pečlivý/á, dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí. Dodržování termínů a dohodnutých pravidel je pro tebe samozřejmostí.
 • Máš za sebou alespoň první ročník právnické fakulty. Nezáleží na tom, které.

Podívej se, jak právní stáž ve Frank Bold vypadá a co o ní říkají absolventi.

 

Co u nás taky najdeš?

 • Kanceláře v Praze, Brně a Ostravě.
 • Zpětnou vazbu a mentoring zkušených právníků. Dvoudenní vstupní školení v září a pravidelná setkání stážistů během celého školního roku.
 • Placenou stáž s flexibilním časovým zapojením a možností práce i na dálku.
 • Skvělý tým a přátelské pracovní prostředí, kde role v týmu nejsou bariérou a tykají si všichni od stážistů až po CEO, kde se můžeš na cokoli zeptat nebo přijít s vlastním nápadem. Partu fajn stážistů (studentů různých oborů), kteří tvoří důležitou součást organizace.

Uzávěrka přihlášek je 29. 5. 2022. Následovat budou telefonické pohovory. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 8. 6. 2022 v Brně nebo online.

Je to stáž právě pro tebe? Zodpověz nám pár dotazů o sobě a nahraj svůj životopis. Ozveme se ti zpět!