Skip to main content

Právní stáž ve Frank Bold Advokáti

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Typ: Stáž

Kategorie: Právní služby

Počet hodin za týden:

Místo výkonu práce: Praha, Brno nebo Ostrava

Odměna:

Termín uzávěrky: 11. 6. 2023

Zveřejněno: 26. 5. 2023

Kontakty

Kontaktní osoba: Barbora Hučková

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt:

Chceš už během školy sbírat zkušenosti z praxe a vyzkoušet si, jaké to je být součástí advokátního týmu? Záleží ti na dobře odvedené práci, máš chuť se rozvíjet a pouštět se do nových věcí? Baví nás hledat cesty, jak spojovat právo a byznys s užitečnými a smysluplnými věcmi – službami pro naše klienty i veřejně prospěšnými projekty. Přihlas se k nám na stáž a přidej se k právníkům, kterým jde o pozitivní dopad jejich práce.

Co tě ve stáži čeká?

 • Staneš se součástí některého z našich advokátních týmů a zapojíš se do každodenního chodu kanceláře. Budeš pomáhat s právní i administrativní prací. Dostaneš se ke konkrétním případům, projektům, i k aktivitám obchodního rozvoje. Nahlédneš pod pokličku toho, jaké je to hledat nejlepší cestu od problému k řešení a jak lze podnikat s respektem a odpovědně.
 • Budeš připravovat analýzy a rešerše, pracovat s judikaturou i odbornými články. Vyzkoušíš si psaní právních podání i komunikaci se soudy a úřady. Naučíš se, jak používat právo ve prospěch společnosti a pomáhat lidem, firmám a institucím dělat dobrá rozhodnutí.
 • Máme široký záběr od korporátní agendy, přes IT, pracovní a rodinné právo, až po energetiku. Jsme také specialisté na ochranu životního prostředí, územní plánování a stavební řízení. Potkáš se u nás i s problematikou občanské společnosti a práv občanů či rozhodování a hospodaření samospráv. Nebojíme se inovací a výzev.
 • Budeš pracovat především pro naši advokátní kancelář, vyzkoušíš si ale i práci na našich veřejně prospěšných projektech. Na vlastní kůži si tak zažiješ a přispěješ k fungování první české B Corporation.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

Jsi náš člověk, pokud…

 • Na stáži můžeš strávit minimálně rok a pracovat alespoň 2–3 dny v týdnu.
 • Láká tě práce v advokacii a chceš jí věnovat svůj čas a energii. Vítáš nové výzvy, jsi iniciativní a aktivní. Rád/a kolegům pomůžeš, s čím bude potřeba.
 • Umíš si dobře naplánovat a zorganizovat práci. Jsi pečlivý/á, dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí. Dodržování termínů a dohodnutých pravidel je pro tebe samozřejmostí.
 • Nedělá ti problém rychle se zorientovat v nových tématech a samostatně se učit. Nezalekneš se otázek, na které (zatím) neznáš odpovědi.
 • Jsi momentálně alespoň ve druhém ročníku právnické fakulty.

Přečti si, co o právní stáži  ve Frank Bold říkají její absolventky Iveta nebo Sára.

Co u nás dále najdeš?

 • Práci v organizaci se silným etickým kodexem a pozitivním společenským dopadem.
 • Placenou stáž s flexibilním časovým zapojením – domluvíme se podle našich potřeb a tvého rozvrhu ve škole. Nástup očekáváme od července, na rozsahu zapojení během zkouškového a prázdnin se dohodneme.
 • Pracovní místo v Brně, Praze nebo Ostravě. 
 • Skvělý tým a přátelské pracovní prostředí, kde role v týmu nejsou bariérou a tykají si všichni od stážistů až po CEO, kde se můžeš na cokoliv zeptat nebo přijít s vlastním nápadem. Partu fajn stážistů (studentů), kteří tvoří důležitou součást organizace.
 • Zpětnou vazbu a mentoring od zkušených právníků. Dvoudenní vstupní školení v září a pravidelná setkání stážistů během celého školního roku.

Uzávěrka přihlášek je 11. 6. 2023. Následovat budou telefonické pohovory s vybranými uchazeči. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 22. 6. 2023 osobně v Brně, případně v Praze nebo online.

Máš chuť jít do toho? Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět.