Pomoc se zprostředkováním ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny (Uprchlíci vítejte)

Zaměstnavatel: Sdružení pro integraci a migraci

SIMI je lidskoprávní nezisková organizace hájící práva cizinců v České republice. Poskytujeme bezplatné právní, sociální a psychosociální poradenství cizincům žijícím na území České republiky. Jako nástupnická organizace Poradny pro uprchlíky poskytujeme poradenství od roku 1992. Za dobu našeho fungování využilo služby minimálně 40 000 migrantů. Také pracujeme s širokou veřejností s cílem rozvíjet toleranci, potírat xenofobii a rasismus. Pracovníci SIMI vystupují v médiích, účastní se diskusí, seminářů a konferencí, zároveň přednášejí na základních, středních a vysokých školách po celé České republice.

Typ: Dobrovolnická příležitost

Kategorie: Sociální služby

Počet hodin za týden: Dohodou

Místo výkonu práce: Praha/online

Termín uzávěrky: 16. 12. 2024

Zveřejněno: 21. 3. 2024

Vhodné pro středoškoláky? ano

Pokud máte zájem o tuto nabídku, kontaktujte nás

Jméno a příjmení*

Telefon*

V souvislosti s aktuální situací na Ukrajině vybíráme nové dobrovolníky pro projekt  Uprchlíci vítejtePlatforma, která je součástí celoevropské iniciativy Refugees Welcome, zprostředkovává dlouhodobé ubytování lidem prchajícím z Ukrajiny v Česku. Jsme platforma, na které se mohou registrovat ti, kteří utíkají před válkou a zároveň ti, kteří se rozhodli nabídnout ubytování. Zajišťujeme ubytování jak v podobě spolubydlení, tak i samostatných bytů. Naším cílem je společně s vámi zprostředkovat lidem na útěku důstojné bydlení, bezpečí domova, pocit jistoty a snazší integraci do lokální společnosti.

Koho hledáme?

Hledáme otevřeného a komunikativního člověka se zájmem o problematiku migrace, uprchlictví a poskytování ubytování potřebným.

Projekt se dynamicky vyvíjí v závislosti na aktuální situaci a potřebách jak na straně uprchlictva, tak na straně těch, kdo nabízejí ubytování a také na situaci na trhu s bydlením obecně. Hlavní náplní dobrovolnické činnosti je podpora ubytování uprchlíků v rámci projektu Uprchlíci Vítejte. Jedná se o činnost, která bude probíhat v úzkém kontaktu s projektovým týmem. Náplní dobrovolnické činnosti bude komunikovat s ubytovateli a vlastníky bytů, doprovázet klienty na ubytovací schůzky, spolupracovat s projektovým týmem na workshopech a školeních pořádaných pro klienty. Dále je možné se i na dálku zapojit do tvorby obsahu online i offline komunikace nebo třeba pomoci při účasti na akcích apod. Tyto aktivity vyžadují alespoň 4 hodiny volného času měsíčně. Znalost ukrajinštiny, angličtiny či ruštiny je výhodou, nikoliv však podmínkou.

• smysluplnou a podnětnou práci v zázemí etablované neziskové organizace

• neformální aktivity, komunita podobně smýšlejících lidí

• možnost svou činností podpořit pozitivní změnu ve společnosti

• expertiza a know-how SIMI a celoevropského projektu Refugees Welcome