Jiný odborný pracovník – výzkum LLOE

Zaměstnavatel: Institut klinické a experimentální medicíny

Institut Klinické a Experimentální Medicíny (IKEM)Institut klinické a experimentální medicíny je největším specializovaným klinickým a vědeckovýzkumným pracovištěm v České republice. Zabývá se problematikou kardiovaskulárních chorob, transplantací orgánů, diabetologií a poruchami metabolismu. IKEM je příspěvkovou organizací přímo řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR.Hlavním finančním zdrojem institutu jsou platby za diagnostické a léčebné výkony od zdravotních pojišťoven. Výzkumná činnost je hrazena formou grantů od českých a zahraničních grantových agentur. Část finančních zdrojů získává IKEM také poskytováním služeb jiným organizacím, například farmaceutickým firmám, s nimiž spolupracuje na vývoji léků.Institut klinické a experimentální medicíny vznikl v roce 1971 integrací šesti do té doby samostatných výzkumných ústavů - Ústavu klinické a experimentální chirurgie, Ústavu pro choroby oběhu krevního, Ústavu pro výzkum výživy lidu, Výzkumného ústavu experimentální terapie, Výzkumného ústavu pro využití radioizotopů v lékařství a Výzkumného ústavu pro elektroniku a modelovaní v lékařství. Jejich integrací vznikl největší vědeckovýzkumný ústav se třemi specializovanými centry - Kardiocentrum, Transplantcentrum, Centrum diabetologie.

Kategorie: Zdravotnictví

Místo výkonu práce: IKEM, Praha

Termín uzávěrky: 31. 7. 2022

Zveřejněno: 23. 6. 2022

Kontaktní osoba: Petra Fořtová

Kontaktní telefon: 236 051 111

Kontaktní email: ruzm@ikem.cz

Další kontakt: peft@ikem.cz

Jiný odborný pracovník – výzkum – Laboratoř Langerhansových ostrůvků LLOE

Co bude Vaší každodenní radostí?

Práce v experimentální laboratoři zaměřená na provádění metod typu kultivace buněk a tkání, transfekce buněk nukleovými kyselinami, analýza buněk metodami analýzy DNA, mRNA, proteinů a histologické vyšetření tkání, práce s lidskými tkáněmi v klinické laboratoři i mimo pravidelnou pracovní dobu, aktivní služba v klinické laboratoři podle dostupnosti orgánů získaných od dárce.

Co si získá Vaše srdce

• Superspecializované pracoviště s nejmodernějšími technologiemi
  • Motivující platové ohodnocení včetně zvláštních příplatků
  • Adaptační proces pod vedením zkušených profesionálů
  • 5 týdnů dovolené + 4 dny osobního volna
  • Multibenefitní systém v hodnotě 10 000 Kč/rok
  • Výhodné stravování v jídelně IKEM
  • Možnosti vzdělávání a dalšího zvyšování kvalifikace
  • Ubytování pro mimopražské uchazeče v blízkosti pracoviště – Ubytovna IKEM, Ubytovna Emmy

Co od Vás budeme potřebovat?

• VŠ vzdělání biologického směru (biolog, biochemik, veterinární lékař)
  • Zájem o práci v experimentální laboratoři (buněčné kultury, ELISA, FACS, mRNA/siRNA, organ-on-chip, atd.)
  • Znalost anglického jazyka slovem i písmem

Kontakt:

Petra Fořtová, petra.fortova@ikem.cz