Dobrovolník ve spolku Zet-my z.s.

Zaměstnavatel: Zet-my z.s.

Zkvalitňujeme život pečujících osob v našem regionu.Odlehčíme = umožníme odpočinek osobě, která pečuje o dítě či dospělého doma, tím že ji zastoupíme po určitou dobu v péči. Služba je poskytována na základě individuálních potřeb, zpravidla v místě pobytu klienta nebo v místech, která odpovídají jeho denním zvyklostem, režimu a rituálům.Posláním odlehčovací služby je zajistit osobám s kombinovaným, mentálním postižením a osobám s poruchou autistického spektra odpovídající potřeby vedoucí k zabezpečení jejich života. Cílem je zkvalitnit život pečujících osob a poskytnout prostor k odpočinku, regeneraci sil a vyřízení osobních záležitostí.

Typ: Dobrovolnická příležitost

Kategorie: Sociální služby

Počet hodin za týden: dle dohody

Místo výkonu práce: Kyselovská 41/2 Slavonín, Olomouc

Termín uzávěrky: 31. 12. 2024

Zveřejněno: 27. 2. 2024

Vhodné pro středoškoláky?

Pokud máte zájem o tuto nabídku, kontaktujte nás

Jméno a příjmení*

Telefon*

Do našeho týmu hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou odlehčit život pečujícím rodinám a zároveň přispějí k tomu, aby klienti navázali nové vztahy s lidmi, kteří s nimi chtějí trávit svůj volný čas a stát se na pár hodin součástí jejich dne. Zapoj se s námi do terénní či ambulantní odlehčovací služby, která je pro dospělé a děti od 4 let s kombinovaným, mentálním postižením a osoby s poruchou autistického spektra. Při procházkách v přírodě i po městě, návštěvách hřišť, kaváren či obchodního centra s tebou bude vždy asistent, který tě bude plně podporovat a bude vždy při ruce. Společně strávený čas s klienty tě obohatí o nové zážitky, zkušenosti, dovednosti a zažiješ nezištné přátelství.

Nově se u nás můžeš zapojit i do víkendové pobytové služby a pomoc tak vyplnit aktivně čas našim klientům, během pobytu.

Četnost spolupráce dohodneme dle tvých možností, činnost by měla být však pravidelnější, například jedno odpoledne v týdnu nejlépe o víkendu.

Nabourej svůj stereotyp a smysluplně naplň svůj volný čas!