Dobrovolník ve Fakultní nemocnici Olomouc

Zaměstnavatel: Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice

Dobrovolnické centrum ve Fakultní nemocnici Olomouc funguje od konce roku 2014. Je zřizováno nemocnicí a je přímo její součástí. Posláním programu je zpříjemnit pobyt v nemocnici hospitalizovaným, ale i ambulantním pacientům.S dobrovolnickou činností jsme začali na Oddělení geriatrie a Dětské klinice. V současnosti se působnost dobrovolníků rozšířila na další pracoviště Fakultní nemocnice Olomouc.Našimi dobrovolníky jsou nejčastěji studenti, ale i lidi v produktivním věku, maminky na mateřské dovolené a výjimkou nejsou ani lidé důchodového věku.Poslání programu:- Přispět ke zlepšení psychosociálních podmínek pacientů a napomáhat dětem, dospělým i starým lidem k překonání doby, kterou tráví v nemocnici.- Pomáhat nemocnému překonat náročné chvíle v nemoci a přispět i k lepšímu průběhu a efektu léčby.- Zprostředkovat studentům především humanitních oborů získání praktických sociálních a komunikačních dovedností.- Seznámit mladé lidi se zájmem o zdravotnické profese s prostředím a fungováním největší nemocnice na střední Moravě.- Nabídnout starším občanům smysluplné a aktivní využití volného času a možnost seberealizace.

Typ: Dobrovolnická příležitost

Kategorie: Zdravotnictví

Počet hodin za týden: 1-2

Místo výkonu práce: Fakultní nemocnice Olomouc

Termín uzávěrky: 31. 12. 2024

Zveřejněno: 24. 10. 2023

Vhodné pro středoškoláky? Ano

Pokud máte zájem o tuto nabídku, kontaktujte nás

Jméno a příjmení*

Telefon*

DOBROVOLNÍK VE FAKULTNÍ NEMOCNICI OLOMOUC

• Jistě si dovedete představit, že pobyt v nemocnici asi není zrovna zábava a čas může utíkat pomalu. Dobrovolníci proto chodí za pacienty na jednotlivá oddělení, tráví s nimi čas, povídají si, doprovázejí je na procházku a věnují se dalším volnočasovým aktivitám, jako jsou stolní hry nebo výtvarná činnost.
    • Dobrovolník chodí na oddělení sám pravidelně každý týden na přibližně 1-2 hodiny, průběh a náplň návštěvy závisí primárně na iniciativě dobrovolníka a jeho domluvy s pacienty.
    • Našim hlavním cílem je rozptýlit pacienty, vytrhnout je z nemocničního stereotypu a přivést na jiné myšlenky. Vedle pravidelných návštěv dobrovolníků organizujeme také řadu jednorázových aktivit. Proto ve svých řadách uvítáme i dobrovolníky, kteří umí malovat, tvořit rukodělné výrobky, zpívat či hrát na hudební nástroj a chtějí svými dovednostmi potěšit někoho dalšího.