Asistent pro děti a dospívající s PAS

Zaměstnavatel: Za Sklem, o. s.

Nestátní nezisková organizace Za sklem o. s. byla založena ve Zlíně, 22. února 2011. Jejímu vzniku předcházela neformální iniciativa PAS Klub (2006- 2011), jejíž jádro tvořily především maminky dětí na spektru autismu, které chtěly zlepšit úroveň péče o své děti a to především v oblasti vzdělávání, zdravotní a sociální péče.

Typ: Dobrovolnická příležitost

Kategorie: Sociální služby

Počet hodin za týden: 30

Místo výkonu práce: Za Sklem, o.s. - 1. máje 832/16, 779 00 Olomouc 9

Termín uzávěrky: 30. 6. 2024

Zveřejněno: 16. 1. 2024

Vhodné pro středoškoláky?

Pokud máte zájem o tuto nabídku, kontaktujte nás

Jméno a příjmení*

Telefon*

Do naší organizace sháníme dobrovolníky na pozici asistenta k dětem a dospívajícím s PAS.

Náplní práce asistenta je poskytovat podporu dětem a dospívajícím v průběhu letních aktivit a výletů. Děti a dospívající potřebují různou míru podpory a dopomoci v různých oblastech (např. při fyzických aktivitách, socializaci…). Program bude připraven pracovníky organizace a každý dobrovolník s ním bude seznámen na začátku dne.

Dobrovolník získá možnost seznámit se specifiky práce s dětmi s poruchou autistického spektra. Nabízíme možnost potvrzení dobrovolnictví i jako praxi.

Letní výlety pro děti s vysokofunkčním autismem ve věku 8 – 15 proběhne v termínu: 8. – 12. 7.
    Letní aktivity pro dospívající s nízkofunkčním autismem ve věku od 15 let proběhne v termínu: 15. – 19.7.
    Letní aktivity pro děti s autismem ve věku 7 – 10 let proběhne v termínu: 22. – 26. 7.
    Letní aktivity pro děti s autismem ve věku 3 – 7 let proběhne v termínu: 5. – 9. 8.
    Letní aktivity pro děti s autismem ve věku 10 – 15 let proběhne v termínu: 19. – 23. 8.
    Setkávání začínají dopoledne a končí v odpoledních hodinách.