analytik/analytička Kybernetického operačního centra (KOC)

Zaměstnavatel: Jihomoravský kraj

JSME moderní, otevřený a profesionální úřad - staňte se součástí velkého zaměstnavatele! Naše práce je: SMYSLUPLNÁ - děláme něco pro lidi, kteří v našem kraji žijí, snad ve všech oblastech, které vás napadnou; ROZVÍJEJÍCÍ - můžete se hodně naučit a my Vás podpoříme v dalším vzdělávání; TÝMOVÁ - můžete se stát součástí mnoha týmů, formálních i neformálních; STABILNÍ - u nás najdete stabilní zaměstnání v přátelském pracovním prostředíSamozřejmostí je rovný přístup, slaďování pracovního a rodinného života.

Kategorie: Administrativa

Odměna: OD 24.770,- KČ DO 36.470,- KČ DLE DÉLKY PRAXE (MOŽNOST OSOBNÍHO OHODNOCENÍ A ODMĚN)

Termín uzávěrky: 24. 6. 2022

Zveřejněno: 25. 8. 2021

Kontaktní osoba: Ing. Aleš Staněk

Kontaktní email: kucerova.martina@kr-jihomoravsky.cz

Další kontakt: Martina Kučerová

Charakteristika vykonávané práce: analytik/analytička monitoruje bezpečnostní události a incidenty, zakládá tickety o vzniku bezpečnostních událostí a incidentů, monitoruje nové zranitelnosti a trendy v kybernetických útocích, poskytuje odbornou pomoc při obnově napadených systémů, komunikuje s uživateli a správci IT systémů při řešení bezpečnostních událostí a incidentů, vyhledává nová zranitelná místa v IT systémech a navrhuje jejich zabezpečení, analyzuje bezpečnostní logy ze stávajících a nových zařízení, provádí penetrační testování IT systémů a ověřuje funkčnost bezpečnostních technologií, testuje schopnost obnovy systému po havárii, nebo způsobené kybernetickým útokem, navrhuje a optimalizuje umístění bezpečnostních technologií a jejich rozvoj, testuje zranitelnost zařízení, , řídí a kontroluje patch management, posuzuje projekty z hlediska bezpečnostních zranitelností, vydává bezpečnostní doporučení, vede znalostní databázi o bezpečnostních problémech a jejich řešení, provádí základní statickou a dynamickou analýzu nebezpečnosti malware, provádí sběr podkladů pro provádění forenzních analýz bezpečnostních incidentů, dohlíží na nasazené bezpečnostní nástroje a spolupracuje na provozu bezpečnostních technologií, administruje a aktualizuje firmware a SW, patche, signatury. Zálohuje a obnovuje bezpečnostní technologie, zajišťuje a eviduje jejich servis a provozní údržbu, vede provozní, technickou a bezpečnostní dokumentaci veškerých bezpečnostních nástrojů a technologií.

Kontaktní pracovník:  Ing. Aleš Staněk, vedoucí Kybernetického operačního centra                                                                                                        odboru kancelář ředitele, telefon 541 658 903.

Požadujeme:

• potřebné vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo v bakalářském studijním programu
  • studijní obor: nejlépe zaměření na oblast informatiky a komunikačních a informačních technologií, kybernetické bezpečnosti
  • znalosti oboru: praktická zkušenost s nástroji pro analýzu síťového provozu (Flowmon), praktická zkušenost se SIEM (ArcSight), znalost legislativy týkající se kybernetické bezpečnosti, pokročilé znalosti počítačových systémů a sítí, znalost databázových systémů, znalosti v oblasti detekce a analýzy kybernetických bezpečnostních událostí a incidentů
  • jazykové znalosti: dobrá znalost odborné AJ technického směru (porozumění psanému textu)
  • další požadavky:
  • dobré znalosti z oblasti kybernetické bezpečnosti,
  • analytické myšlení,
  • schopnost řešit problémy, systémový přístup k řešené oblasti,
  • schopnost pracovat v týmu,
  • dobré komunikační (slovem i písmem) a organizační schopnosti,
  • znalost principů prezentace, komunikace, vyjednávání a přesvědčování,
  • znalost MS Office (Excel, PowerPoint, Word),
  • ochota se dále vzdělávat v oblasti kybernetické bezpečnosti, schopnost aplikace získaných vědomostí,
  • schopnost vysokého pracovního nasazení a odolnost vůči stresu,
  • pečlivost, přesnost, zodpovědnost,
  • schopnost koncepční práce,
  • proaktivní spolupráce,
  • vítáno řidičské oprávnění skupiny B.

• týmovou spolupráci a odbornou podporu ze strany kolegů
  • osobní přístup mentora během zkušební doby, kvalifikované uvedení do problematiky,
  • osobní příplatek a odměny odpovídající dosahovaným výsledkům,
  • pět týdnů dovolené, sick days,
  • stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, Benefits Card,
  • zaměstnanecký příspěvek na divadelní představení,
  • firemní mateřskou školku,
  • jazykové kurzy, široké možnosti dalšího vzdělávání,
  • stabilní pracovní prostředí s moderním vybavením, pružná pracovní doba, příjemný pracovní kolektiv.

Platové podmínky:    se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 12 (dle délky praxe + možnost osobního ohodnocení a odměn).

Pokud Vás nabídka zaujala, bližší informace k výběrovému řízení naleznete na www.jmk.cz – volná místa. Všem zájemcům děkujeme!