Podnikni To! Business kurz (Úvodní setkání)

Podnikni To!

Nastartuj vlastní podnikání vedle studia s kurzem, kterým prošlo již více než 5000 podnikavých studentů!

Naše kurzy pomohly vzniknout desítkám úspěšných projektů jako Nesnězeno, ReAir nebo GoDeliver a mnohým profíkům na volné noze. Na 8 návazných workshopech ti podnikatel z praxe nasadí podnikavé brýle a naučí tě nejen to, jak podnikatelskou příležitost najít, ale také jak bezpečně a co nejrychleji zjistit, zda tvůj nápad může být úspěšný.

Nezáleží na tom, jestli je tvým snem mít malou firmičku, neziskový projekt, působit jako profesionál na volné noze nebo vybudovat mezinárodní startup. Na konci kurzu budeš mít projekt, který bude mít hlavu a patu a plán jak jej úspěšně rozjet.

Co vás čeká?

1. Workshop – Byznys nápad

Dozvíš se, co v praxi obnáší začátek podnikání a jakou má v něm roli podnikatel. S lektorem otevřeně

prodiskutuješ tvé strachy a motivace v podnikání a taky se naučíš podnikatelské nápady cíleně hledat a mluvit o nich.

1. Workshop – Štíhly záměr

Vyzkoušíš si techniku prezentování svého nápadu a naučíš se postupy, jak produkt vytvořit s minimem

peněz. Poprvé si dáš celý svůj nápad přehledně na papír a zjistíš, jak odhalit největší rizika tvého podnikání hned ze začátku.

1. Workshop – Validace problému

Přišel čas odhalit skutečný potenciál tvého projektu na trhu. Proto se naučíš užitečný postup validace,

jak systematicky odhalit, zda zákazníci o tvůj produkt mají zájem nebo ne ještě než do něj investuješ první větší peníze.

1. Workshop – Validace řešení

Bude se tvůj produkt nebo služba zákazníkům líbit? Kolik za to budou ochotni zaplatit? Jak se správně

zeptat? Právě to bude obsahem 4. lekce kurzu. Zároveň se také naučíš jak si tvůj projekt základně přepočítat, tak aby se dalo zhodnotit, zda je udržitelný.

1. Workshop – Stav projektu

Po první polovině kurzu je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit tvůj dosavadní posun. Dozvíš se také

informace o tom, kde najít na začátku projektu finance, jak oslovit potenciální investory a na co si dát přitom pozor.

1. Workshop – Trénink

Tady si vyzkoušíš jaké to je mluvit o tvém projektu před dalšími lidmi. Dostaneš cenné know-how nejen

od ostatních podnikavců, ale také od lektora, aby tvoje prezentace před zkušenými podnikateli byla stoprocentní.

1. Workshop – Den s profíky

Příležitost, kterou zažiješ na Dnu s profíky na začátku podnikání, nedostane jen tak leckdo. Odprezentuješ tvůj projekt před podnikateli, kteří už velké firmy vybudovali a jsou připraveni ti nejen dát svůj názor, ale také rady a propojit tě s dalšími klíčovými lidmi pro rozvoj tvého projektu.

1. Workshop – Budoucnost

V závěru kurzu budeš mít jedinečnou příležitost se poradit o tvých aktuálních projektových výzvách

a získat tak know-how, které ti může ušetřit stovky hodin a tisíc. Na konci kurzu budeš mít jasně stanovené akční kroky pro tvůj projekt a plán, jak ho přetavit do reality.

Termín: celý kurz tvoří 8 setkání – uskuteční se vždy v úterý od 15:30 do 18:00 hodin.

Pozor! začínáme od 12. 10. 2021

Místo: prostory Kariérního centra UP, Biskupské nám. 1 – Zbrojnice

Celý kurz je pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci zdarma.

Datum: 12. 10. 2021

Kariérní centrum UP