Skip to main content

Objevte vědecké lídry

Programový blok v participativním formátu „World Café“ umožňuje účastníkům zajímavým a efektivním způsobem sdílet zkušenosti a názory a společně hledat odpovědi na otázky, v našem případě zaměřené na klíčové téma budoucnosti: jak poznat talenty ve vědě pro lídrovství? Jak je rozvíjet? Co je hodnotový lídršip a co se stane v budoucnu, když teď tyto otázky podceníme? Přijďte diskutovat se špičkovými vědci a lídry, kteří kromě vzdělání a odborných zkušeností přináší to nejcennější: vlastní příklad lidskosti a angažovanosti.

Hosté:

  • Veronika Šedajová, cena Jean-Marie Lehna za chemii 2022
  • Ondřej Čejka, Czechitas, Aspen Aspen Young Leaders a Leaders of Tomorrow
  • Jan Lukačevič, kosmický inženýr, vědě se nevěnuje jen na Akademii věd, ale úspěšně ji popularizuje na sociálních sítích.
  • Zuzana Huňková, Koordinátorka udržitelného rozvoje na UP, Udržitelný Palacký
  • Martin Kozel, Centrum podpory studentů se specifickými potřebami UP
  • Eva Janebová, expertka na tvorbu kurikul univerzitních programů v mezinárodním kontextu

Objevte vědecké lídry spadá do programové sekce Talent ve vědě a přednáška je pořádaná v rámci týdne AFO. Talent definujeme jako vrozenou úroveň schopností, kterou můžeme úspěšně rozvíjet ku prospěchu jednotlivce i planety. Talent management je závazkem institucí, že do svých řad budou hledat lidi odpovídající svým talentem a vytvoří podmínky pro jejich další rozvoj.

Výzkumné instituce nejsou výjimkou. Kromě talentovaných lidí potřebujeme k dosažení excelence ve vědě také rozmanitost. Synergie lidí, čerpajících z nejširšího spektra kultur, perspektiv a délky životních zkušeností maximalizuje inovace a tvořivost. Umí česká věda poznat a udržet talent? Programová sekce přináší pestrou nabídku projekcí, workshopy a zdravou konfrontaci zkušeností s cílem přispět k snad ještě lepším zítřkům české vědy.

Na workshop se nemusíte registrovat, vytvořte si akreditaci na webu Academia film Olomouc .


Registrace je umožněna jen studentům a zaměstnancům po přihlášení

Datum: 28. 4. 2023

Čas: 13:00

Místo: 
Vlastivědné Muzeum Olomouc