MANAGEMENT POZORNOSTI – Pozornost, soustředění a odpočinek v dnešním světě |Okno do praxe|

Ať už pracujeme v hlučném prostředí, nebo v teple domova, pro nás všechny nastává zcela nová výzva:
jak se dokázat plně soustředit na to, co máme dělat? Co dělat s vlastními rušivými myšlenkami?
Jak se bránit nutkání brát neustále do ruky telefon, kontrolovat zprávy či sociální sítě?
Hluboká práce, mindfulness a trénink pozornosti nám může pomoci zvládat lépe vyskytující se stres, soustředit se na to důležité a tím zvýšit pracovní efektivitu. Naši schopnost soustředit se lze posilovat, protože náš mozek lze trénovat podobně jako sval. A to i navzdory rostoucímu informačnímu přetížení, vibrujícím telefonům, emailům i hlučným kolegům. S tréninkem pozornosti se stáváme méně náchylní k všudypřítomným možnostem rozptýlení a zábavě. Tím roste naše cílevědomost, schopnost hlubokého odpočinku i životní spokojenost.
Co Vás čeká?
Jak se nenechat vyrušit okolím a vlastními myšlenkami?
Jaké jsou druhy pozornosti a jak je trénovat, abychom dokázali být koncentrovaní i v rušném prostředí?
Jak snižovat stres pramenící z příliš velkého množství úkolů?
Jaký je rozdíl mezi hlubokou a mělkou prací a jak si díky tomu lépe zorganizovat pracovní den?
Jak zlepšit schopnost koncentrace pomocí meditace a mindfulness?
Přednáškou Vás provede Lukáš Havránek z GrowJOB Institutu.
Přednáška je v rámci pracovního veletrhu Okno do praxe.

Datum: 12. 4. 2022

Přírodovědecká fakulta, 17. listopadu 1192/12