AFO59: Mladí vědci na UP

Stipendistky a stipendisté Nadačního fondu Univerzity Palackého vám na Academia Film Olomouc za 5 minut zábavně a poutavě představují svůj vědeckovýzkumný projekt s ohledem na jeho přínos pro obor, alma mater a celou společnost.
Personalizovaná medicína v léčbě rakoviny, vodní terapie pro děti s tělesným postižením respektující fyzikální principy, výzkum imunity včely medonosné, vysoká citlivost lidí a velmi špatné pohádky, rostlinné hormony nepostradatelné pro růst a vývoj rostlin, vliv sexuálního násilí na těhotenství, porod a raný rodinný život, zánětlivá onemocnění střev, nadzemní biomasa jako faktor přispívající ke zmírnění dopadů klimatické změny, syntéza látek a vývoj nových léčiv.
To jsou vybrané příklady z mnoha projektů stipendistek a stipendistů – mladých talentovaných osobností vědy podpořených Nadačním fondem Univerzity Palackého. Nadační fond UP podporuje excelentní mezinárodní projekty z oblasti juniorské vědy a umění s významným přínosem pro společnost a rozvoj.
Prezentující vědkyně a vědci:
Pavel Vyvlečka, PřF
Eliška Vodáková, FTK
Eliška Pinďáková, PřF
Kristýna Kultová, FZV
Eliška Zgarbová, PřF
Ludmila Včelařová, PřF
Marta Sýkorová, CMTF
Daniel Chrenko, PřF
Akci moderuje Marie Pražáková a Petr Mocek.
Místo konání: Filmový sál České televize na Konviktu
AKREDITACE na festival: https://afo.cz/akreditace/
59. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU POPULÁRNĚ-VĚDECKÝCH FILMŮ
Greetings from AFO59! Zastřešujícím motivem festivalu je PAMĚŤ. Probádáme paměť lidskou i technologickou od vzniku písma až po neuronové sítě. Jak paměť a uchovávání informací ovlivňuje náš svět?
Vydejte se s námi na výlet na unikátní místo, kterým je AFO59. Potkáme se od 23. do 28. dubna v Olomouci.
AKREDITACE: https://afo.cz/akreditace/
AFO59 bude jedinečnou atrakcí, jehož kolektivní paměť tvoříte i vy! Potkáme se na filmových projekcích, odborných přednáškách, workshopech, diskuzích, programu Music is Science a dalších doprovodných akcích. Sledujte nás, ať vám nic neuteče.

Datum: 26. 4. 2024

Umělecké centrum UP, Filmový sál České televize