Skip to main content

WELLBEING 


Wellbeing je klíčový pro zdraví a úspěch vysokoškolských studentů.

Wellbeing je klíčovým prvkem celkového zdraví, spojeným se spokojeností a pohodou v životě. Pro vysokoškolské studenty má zásadní význam nejen pro akademický úspěch. Program Talentovaný Palacký přináší sérii workshopů zaměřených na rozvoj vitality a pohody. Zodpovědnost za vlastní život a efektivní řízení myšlenek a emocí jsou klíčem k vyšší kvalitě života. Vzájemná interakce mezi wellbeingem a sebeřízením hraje klíčovou roli v osobním rozvoji.

Získejte nástroje pro úspěch ve studiích i v životě s naším programem. Studium na vysoké škole může být náročným obdobím intenzivního učení, projektů, zkoušek a s tím spojeného stresu. O to důležitější je najít způsob, jak si udržet stav duševního a fyzické pohody.

Wellbeing a sebeřízení

Osobní odpovědnost za vlastní život a schopnost efektivně řídit myšlenky, emoce a chování vedou k zvýšené kvalitě života a celkovému většímu pocitu pohody. Wellbeing a sebeřízení jsou vzájemně propojené a jejich vzájemná interakce hraje klíčovou roli v osobním rozvoji.

Co se naučíte?

  • Rozpoznávat své vlastní silné stránky, limity, hodnoty a zájmy.
  • Stanovovat si jasné a realistické cíle v oblasti osobního a akademického rozvoje.
  • Nástroje a strategie pro efektivní plánování a organizaci času.
  • Techniky pro zvládání stresu a budování odolnosti vůči náročným situacím.

Kapacita workshopu je omezená na 15 osob. Přihlašujte se ZDE.

Workshop vede Dita Palaščáková

Konzultantka, koučka a lektorka v oblastech osobního, kariérního a organizačního rozvoje, řízení změn a leadershipu. Ve své práci se více než na analýzu problémů zaměřuje na hledání řešení, pracuje s hodnotami a klade důraz na odvahu ke konzistenci a autentičnosti – tedy na pilíře osobního i organizačního úspěchu. Na Univerzitě Palackého v Olomouci pracuje na vytvoření talent management programu Leadership matters s důrazem na formaci společensky odpovědných vědců, expertů a lídrů a na katedře andragogiky, sociologie a kulturní antropologie Filozofické fakulty studuje čtvrtým rokem doktorský studijní program zaměřený na rozvoj diverzity, inkluzivity a rovných podmínek v české vědě. Řídí několik mezinárodních projektů v rámci ERASMUS plus zaměřených na rozvoj kompetencí učitelů a pracovníků s mládeží v oblasti koučování a kariérního poradenství pro mladé lidi.

Wellbeing a emoční inteligence

Schopnost rozpoznávat, porozumět a regulovat své vlastní emoce je klíčová pro celkovou pohodu a zdraví. Rozvoj emoční inteligence nám umožňuje lépe zvládat stres, řešit konflikty a udržovat pozitivní emoční stav.

Co se naučíte?

  • Identifikovat a pojmenovávat své vlastní emoce.
  • Znalosti o tom, jak emoce fungují a jakým způsobem ovlivňují naše chování a myšlení.
  • Techniky a strategie pro efektivní regulaci emocí a zvládání stresu.
  • Rozvíjet empatii, což znamená schopnost porozumět a vnímat emoce druhých.

Kapacita workshopu je omezená na 15 osob. Přihlašujte se ZDE.

Workshop vede Dita Palaščáková 

Dita je konzultantka, koučka a lektorka v oblastech osobního, kariérního a organizačního rozvoje, řízení změn a leadershipu. Ve své práci se více než na analýzu problémů zaměřuje na hledání řešení, pracuje s hodnotami a klade důraz na odvahu ke konzistenci a autentičnosti – tedy na pilíře osobního i organizačního úspěchu.