sociální pracovník/pracovnice v projektu Komunitní centra v Regionu HANÁ

Zaměstnavatel: Region HANÁ, z.s.

Region HANÁ je registrován jako občanské sdružení pod č.j. : VSA/ 1 - 1/ 567469/O4 - R u Ministerstva vnitra ČR. Cílem spolku je podpořit rozvoj a spolupráci v nejrůznějších oblastech života venkovských obcí.

Kategorie: Sociální péče

Místo výkonu práce: Náměšť na Hané

Odměna: 25 000 - 30 000 Kč

Termín uzávěrky: 15. 11. 2020

Kontaktní osoba: Ing. Jaroslav Brzák

Kontaktní email: region.hana@regionhana.cz

Sociální pracovník projektu bude vybrán Regionem HANÁ, z.s. a bude se jednat o zaměstnance  Regionu HANÁ, z.s. s těmito požadavky:

– kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb.

– spolehlivost, samostatnost, komunikativnost

– předpoklady pro kontaktní práci s cílovou skupinou (osoby pečující o jiné závislé osoby, osoby pečující o malé děti, osoby se zdravotním postižením, osoby sociálně vyloučené a osoby sociálním vyloučením ohrožené a osoby opouštějící institucionální zařízení)

– orientace v sociálních oblastech: problémy s nezaměstnaností, se zadlužeností, rodinné problémy, vztahy generací, problémy s bydlením aj.

– znalost principů komunitní sociální práce výhodou

– zkušenost s prací v rámci projektů spolufinancovaných z Operačního programu Zaměstnanost (nebo obdobných programů) výhodou

– řidičské oprávnění B a možnost využití vlastního automobilu při zajišťování základního sociálního poradenství v rámci 11 komunitních center v Regionu HANÁ

Náplň práce:

– zajišťování sociálně právního poradenství v rámci projektu Komunitní centra v Regionu HANÁ (tj. v rámci 11 komunitních center v regionu HANÁ – v obcích Bílovice-Lutotín, Laškov, Olšany u Prostějova,  Raková u Konice, Suchdol, Těšetice-Rataje, Skřípov, Služín, Ústín, Náměšť na Hané, Pěnčín)

– koordinace a zajišťování odborných činností v oblasti sociální práce

– řešení sociálně právních problémů osob cílové skupiny

– vytváření podmínek pro zapojení osob cílové skupiny do společenského procesu, iniciace a zapojení do komunitní práce v daných obcích společně s příslušným místním koordinátorem pro cílovou skupinu, který působí v každém komunitním centru, a zástupci místních společenství

– úzká spolupráce s realizačním týmem projektu

– spolupráce při přípravě dokumentů a aktivit, které jsou součástí realizace projektu (např. podklady do zpráv, podíl na organizaci vzdělávacích nebo jiných aktivit projektu apod.)

Předpokládaný nástup:

Mezi 1.11. 2020 – 1.1. 2021 (dle dohody)

Úvazek: 1 (pracovní smlouva na dobu určitou, do 28.2.2022)

(Pozn.: případně možnost i 0,5 úvazku – dle aktuální situace s výběrem odpovídajícího pracovníka)

Kontakt:

Ing. Jaroslav Brzák,

hlavní manažer MAS Region HANÁ, z.s.

tel. 605 174701, e-mail: jarek.brzak@regionhana.cz

Region HANÁ, z.s.
Náměstí T. G. Masaryka 99, 783 44 Náměšť na Hané, tel. +420 585 754 622, www.regionhana.cz