Právník/právnička v týmu on-line poradenství a inovací

Kategorie: Právní služby

Místo výkonu práce: Praha, Brno

Termín uzávěrky: 13. 7. 2020

Chceš přibližovat právo lidem? Baví tě experimentovat a hledat nová řešení? Věříš, že aktivní občanská společnost je klíčová pro fungující demokracii i ochranu životního prostředí? Chceš spolu s námi hledat způsoby, jak chytře a inovativně poskytovat právní poradenství a služby lidem, kteří chtějí měnit své okolí k lepšímu? Pak do našeho smělého týmu hledáme právě tebe.

Do čeho se u nás pustíš?

• Staneš se součástí našeho neziskového týmu, ve kterém spojujeme právo, design a moderní technologie k poskytování efektivního právního poradenství v oblastech veřejného zájmu.
  • Čeká tě koordinace naší bezplatné online poradny pro aktivní občany – poskytování rad a konzultací občanům i spolkům, supervize stážistů, spolupráce s právníky, provoz a průběžné vyhodnocování fungování poradny, práce s daty, zlepšování zavedených postupů.
  • Budeš vytvářet obsah v naší právní poradně, průběžně ho aktualizovat a inovovat – psát užitečné články, připravovat manuály, vzory a návody pro občany, ale třeba i navrhovat infografiky nebo se podílet na tvorbě interaktivních nástrojů a vývoji online právních služeb.
  • Zapojíš se také do další agendy týmu, ať už půjde o spolupráci s PR, fundraising nebo přípravu grantových žádostí. Vyzkoušíš si práci na projektech, občas někam vyrazíš networkovat nebo prezentovat naši činnost.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

Tato práce je právě pro tebe, když …

• Jsi dobrý právník/dobrá právnička, ale dělat jenom právo ti nestačí.
  • Láká tě experimentovat a hledat cesty, jak dělat věci lépe a s větším dopadem. Nejedeš v zajetých kolejích jen proto, že „se to tak dělá“. Chceš hledat nové způsoby, jak lidem přibližovat právo jednoduše, srozumitelně a přehledně.
  • Právo tě baví. Nemusíš mít spoustu let praxe, můžeš být i čerstvě po škole. Zajímá tě správní právo a právo životního prostředí, máš chuť se pořád učit a využívat své znalosti ve veřejně prospěšných projektech.
  • Jsi otevřený/á chytrým řešením a online nástrojům, máš rád/a technologie. Nemusíš rovnou umět programovat, ale IT svět tě neděsí, naopak.
  • Dokážeš si zorganizovat práci a udělat si ve věcech vlastní systém. Nepotřebuješ mít všechno jasně nalajnované. Rád/a se sám/sama aktivně zapojíš do plánování a vymýšlení strategií, jak zvýšit společensky prospěšný dopad naší práce.

Co u nás najdeš?

• smysluplnou práci na celý úvazek (nebo nejméně 0,8), vhodnou i pro absolventy
  • zázemí naší kanceláře v Praze, případně v Brně
  • prostor realizovat se a přinášet vlastní nápady
  • neformální a přátelské pracovní prostředí, skvělé kolegy, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce
  • flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat i z domova

Uzávěrka přihlášek je 13. 7. 2020. Navazovat budou telefonické pohovory. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 23. 7. 2020 v Praze.

Máš chuť se k nám přidat do týmu? Zodpověz nám pár dotazů a nahraj svoje CV prostřednictvím formuláře na našich stránkách a my se ti ozveme zpět.