Právník/právnička pro práci v oblasti energetiky a ochrany klimatu

Kategorie: Právní služby

Místo výkonu práce: Praha, Brno, Ostrava

Termín uzávěrky: 18. 3. 2020

Chceš využít titul z právnické fakulty k záchraně světa? Baví tě psát právní analýzy a podání, stejně jako komunikovat a prezentovat řešení? Víš, že klimatická změna je důležité celospolečenské téma a chceš aktivně přispět k jejímu řešení? Pak hledáme právě tebe do Franka Bolda!

Koho hledáme?

Potřebujeme člověka s nadšením a chutí pustit se do prospěšné práce. Nemusíš mít hned 10 let praxe, můžeš být i čerstvě po škole. Můžeš to být právě ty, pokud …

• máš vystudovaná práva a baví tě jak právo samotné, tak jeho propojování s jinými obory,
  • rád/a píšeš analýzy i podání, ale písemnou argumentací to pro tebe nekončí – baví tě vysvětlovat, prezentovat, obhajovat, získávat lidi pro věc,
  • když se připravuješ na jednání nebo na konferenci, rovnou tě napadají možnosti propojení a spolupráce a těšíš se, až to proberete (a ne až to budeš mít za sebou),
  • jde ti práce s informacemi a daty – internet, judikatura, literatura, předpisy, reporty, analýzy, tabulky, grafy, poradíš si s čímkoli je třeba a nezalekneš se ani čísel a technických termínů (kterými se to v energetice hemží),
  • láká tě nebo už máš i pracovní zkušenost se samostatnou koordinací projektů a lidí,
  • chceš bojovat nejen „proti něčemu“ (fosilním zdrojům), ale taky „za něco“ (alternativní řešení), láká tě spolupráce s byznysem a obecně i jiné než čistě neziskové prostředí.

Do čeho se u nás pustíš?

• Budeš součástí našeho neziskového týmu zabývajícího se strategickou litigací a lobbingem v oblasti energetiky. Nejvíc se budeš setkávat s oblastí veřejného práva a pracovat s českými i evropskými předpisy týkajícími se práva životního prostředí a s energetickou legislativou.
  • Zapojíš se do lobbingu – budeš představovat naše argumenty na schůzkách nebo konferencích, networkovat a veřejně vystupovat. Občas nás budeš zastupovat na jednání nebo u soudu.
  • Většinu času budeš pracovat u počítače – dělat rešerše, prokousávat se daty, psát právní podání, navrhovat další strategii ve vybraných případech, vymýšlet argumenty.
  • Budeš se podílet na strategickém plánování a řešení právních případů v oblasti energetiky v ČR a dalších zemích EU, zpracovávat právní analýzy na základě českého, evropského i mezinárodního práva. Budeš spolu s námi vymýšlet a prosazovat (nejen) právní cesty, jak omezovat fosilní zdroje a podporovat inovace a nové technologie.
  • Čeká tě taky komunikace s českými i zahraničními partnery a zodpovědnost za přípravu a realizaci některých projektů. Bez dobré angličtiny se tak neobejdeš.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA

Co u nás najdeš?

• pracovní pozici na celý úvazek (nebo nejméně 0,8) v Brně, Praze nebo Ostravě,
  • flexibilní pracovní dobu,
  • zkušený tým tvořený lidmi, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce,
  • náročnou ale odborně zajímavou práci, která má smysl,
  • neformální pracovní prostředí a příležitost se potkat se zajímavými projekty a lidmi, prostor k růstu a velká míra svobody v práci.

Uzávěrka přihlášek je 18. 3. 2020. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 25. 3. 2020 v odpoledních hodinách v Brně. Máš chuť se k nám přidat do týmu? Těšíme se na tvoji přihlášku! Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět.