Právník/právnička pro práci v oblasti energetiky a ochrany klimatu

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Kategorie: Právní služby

Místo výkonu práce: Praha, Brno, Ostrava

Typ úvazku: Práce na HPP

Odměna:

Termín uzávěrky: 18. 3. 2020

Kontakty

Kontaktní osoba: Hana Strnadová

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt:

Chceš využít titul z právnické fakulty k záchraně světa? Baví tě psát právní analýzy a podání, stejně jako komunikovat a prezentovat řešení? Víš, že klimatická změna je důležité celospolečenské téma a chceš aktivně přispět k jejímu řešení? Pak hledáme právě tebe do Franka Bolda!

Koho hledáme?

Potřebujeme člověka s nadšením a chutí pustit se do prospěšné práce. Nemusíš mít hned 10 let praxe, můžeš být i čerstvě po škole. Můžeš to být právě ty, pokud …

 • máš vystudovaná práva a baví tě jak právo samotné, tak jeho propojování s jinými obory,
 • rád/a píšeš analýzy i podání, ale písemnou argumentací to pro tebe nekončí – baví tě vysvětlovat, prezentovat, obhajovat, získávat lidi pro věc,
 • když se připravuješ na jednání nebo na konferenci, rovnou tě napadají možnosti propojení a spolupráce a těšíš se, až to proberete (a ne až to budeš mít za sebou),
 • jde ti práce s informacemi a daty – internet, judikatura, literatura, předpisy, reporty, analýzy, tabulky, grafy, poradíš si s čímkoli je třeba a nezalekneš se ani čísel a technických termínů (kterými se to v energetice hemží),
 • láká tě nebo už máš i pracovní zkušenost se samostatnou koordinací projektů a lidí,
 • chceš bojovat nejen „proti něčemu“ (fosilním zdrojům), ale taky „za něco“ (alternativní řešení), láká tě spolupráce s byznysem a obecně i jiné než čistě neziskové prostředí.

Do čeho se u nás pustíš?

 • Budeš součástí našeho neziskového týmu zabývajícího se strategickou litigací a lobbingem v oblasti energetiky. Nejvíc se budeš setkávat s oblastí veřejného práva a pracovat s českými i evropskými předpisy týkajícími se práva životního prostředí a s energetickou legislativou.
 • Zapojíš se do lobbingu – budeš představovat naše argumenty na schůzkách nebo konferencích, networkovat a veřejně vystupovat. Občas nás budeš zastupovat na jednání nebo u soudu.
 • Většinu času budeš pracovat u počítače – dělat rešerše, prokousávat se daty, psát právní podání, navrhovat další strategii ve vybraných případech, vymýšlet argumenty.
 • Budeš se podílet na strategickém plánování a řešení právních případů v oblasti energetiky v ČR a dalších zemích EU, zpracovávat právní analýzy na základě českého, evropského i mezinárodního práva. Budeš spolu s námi vymýšlet a prosazovat (nejen) právní cesty, jak omezovat fosilní zdroje a podporovat inovace a nové technologie.
 • Čeká tě taky komunikace s českými i zahraničními partnery a zodpovědnost za přípravu a realizaci některých projektů. Bez dobré angličtiny se tak neobejdeš.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA

Co u nás najdeš?

 • pracovní pozici na celý úvazek (nebo nejméně 0,8) v Brně, Praze nebo Ostravě,
 • flexibilní pracovní dobu,
 • zkušený tým tvořený lidmi, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce,
 • náročnou ale odborně zajímavou práci, která má smysl,
 • neformální pracovní prostředí a příležitost se potkat se zajímavými projekty a lidmi, prostor k růstu a velká míra svobody v práci.

Uzávěrka přihlášek je 18. 3. 2020. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 25. 3. 2020 v odpoledních hodinách v Brně. Máš chuť se k nám přidat do týmu? Těšíme se na tvoji přihlášku! Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět.

KONTAKT

Kariérní centrum Univerzity Palackého v Olomouci

Biskupské nám 1 Olomouc zobrazit na mapě

+420 585 631 054

kariernicentrum@upol.cz

Korespondenční adresa:
Křížkovského 8, Olomouc, 771 47


administrace

Provozní doba

Po: 8:00 – 12:00,13:00 – 15:00
Út: 8:00 – 12:00
St: 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Čt: 8:00 – 12:00
Pá: Zavřeno

Konzultace a koučink na základě předchozí dohody


Podpořili nás