Právník/právnička v týmu Rekonstrukce státu

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Kategorie: Právní služby

Místo výkonu práce: Praha

Typ úvazku: Práce na HPP

Odměna: 26.000–36.000 Kč

Termín uzávěrky: 11. 8. 2020

Kontakty

Kontaktní osoba: Hana Strnadová

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt:

Dává ti smysl, co dělá Rekonstrukce státu? Chceš využít své schopnosti a nadšení, abys pomohl/a změnit prostředí v ČR směrem k transparentnosti a snížení korupce? Láká tě kombinace právní práce a smysluplného lobbingu? Staň se součástí týmu Franka Bolda a pojď s námi rekonstruovat stát.

Čemu se v našem týmu budeš věnovat?

 • Hlavní náplní tvojí práce bude příprava právních analýz a podkladů pro legislativní návrhy v oblasti transparentnosti a fungování státu. Budeš pracovat s českými i anglickými texty a připravovat rešerše, z dlouhých textů budeš dělat krátké, z odborných podkladů vytvářet informační materiály pro veřejnost.
 • Budeš komunikovat s politiky i médii, zasílat jim informace, představovat jim naše návrhy a doporučení.
 • Budeš také poptávat odborné vstupy od expertů z dalších organizací Rekonstrukce státu i spolupracujících odborníků, připomínkovat je a vracet k dopracování. Takže budeš komunikovat, plánovat a hlídat termíny a také pracovat s odbornými texty a jejich editací.
 • Zapojíš se do přípravy konferencí a kulatých stolů k tématům, která budeš mít na starosti. Budeš navrhovat obsah, oslovovat vhodné řečníky, domlouvat s nimi jejich zapojení.

 

Tato práce je právě pro tebe, když …

 • Právě končíš nebo máš vystudovanou právnickou fakultu a chceš využít své právní vzdělání a um k práci na ambiciózním veřejně prospěšném projektu. Lákají tě témata, kterými se Rekonstrukce státu zabývá, jako je ochrana a posilování demokracie, omezování korupce, fungování justice, digitalizace a přístup k informacím nebo efektivní hospodaření státu.
 • Umíš se rychle zorientovat v odborném textu nebo novém tématu, hledat souvislosti, vyhledávat informace a vytáhnout z nich to podstatné. Dokážeš udělat neprůstřelnou analýzu i podpořit stanovisko nejlepšími právními argumenty.
 • Říkáš ano novým a odvážným projektům a příležitostem. Nenecháš se odradit negativními odpověďmi politiků ani náhlými změnami plánu, když padne zákon, projekt či dokonce vláda.
 • Snadno komunikuješ a umíš lidi získat pro věc – zvládneš zajít na schůzku s politiky, odprezentovat právní stanovisko na poslaneckém výboru nebo domluvit spolupráci.
 • Zvládneš si držet přehled o běžících procesech a termínech a pohlídat, že se na nic a na nikoho nezapomene.

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

Co u nás také najdeš …

 • full-time pozici v Praze (s možností domluvy i na kratším úvazku, nejméně však 0,75)
 • smysluplnou a zajímavou práci na prestižním neziskovém projektu, který hýbe českou politikou
 • skvělý a našlápnutý tým tvořený lidmi, kterým záleží na výsledcích a dopadu jejich práce, prostor k růstu a příležitost se potkat se zajímavými lidmi a projekty
 • měsíční mzdu 26.000 – 36.000 Kč, flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat i z domova

Uzávěrka přihlášek je 12. 8. 2020. Následovat budou telefonické pohovory. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 21. 8. 2020 v Praze.

Pokud do toho chceš jít s námi, na nic nečekej a přihlas se: zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV prostřednictvím formuláře na našich stránkách a my se ti ozveme zpět.

KONTAKT

Kariérní centrum Univerzity Palackého v Olomouci

Biskupské nám 1 Olomouc zobrazit na mapě

+420 585 631 054

kariernicentrum@upol.cz

Korespondenční adresa:
Křížkovského 8, Olomouc, 771 47


administrace

Provozní doba

Po: 8:00 – 12:00,13:00 – 15:00
Út: 8:00 – 12:00
St: 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Čt: 8:00 – 12:00
Pá: Zavřeno

Konzultace a koučink na základě předchozí dohody


Podpořili nás