Mezinárodní PR práce v oblasti odpovědnosti korporací

Zaměstnavatel

Zaměstnavatel: Frank Bold Society, z. s.

Popis zaměstnavatele:

Frank Bold v České republice tvoří hlavně komerční advokátní kancelář Frank Bold Advokáti a nezisková organizace Frank Bold Society. Našim klientům poskytujeme etické právní služby a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů - stojíme například za protikorupčním projektem Rekonstrukce státu, dlouhodobě na evropské úrovni prosazujeme větší odpovědnost nadnárodních korporací. Pod hlavičku Frank Bold patří také Frank Bold Advisory poskytující účetní a jiné konzultační služby, Frank Bold Kids provozující lesní školky a polská Fundacja Frank Bold se sídlem v Krakově.Baví nás výzvy. Chceme přispívat k pozitivním společenským změnám a konstruktivním řešením. Při všem, co děláme, je pro nás důležitá svoboda a férovost. A hledáme někoho, kdo s námi bude chtít Frank Bold dále rozvíjet a pomáhat mu růst.Více o nás najdeš na Cocuma.cz/frank-bold

Parametry

Kategorie: Marketing a média

Místo výkonu práce: Brno, Praha, Brusel

Typ úvazku: Práce na HPP

Odměna:

Termín uzávěrky: 15. 9. 2020

Kontakty

Kontaktní osoba: Diana Huslíková

Kontaktní telefon: +420 734 574 492

Kontaktní email: zamestnani@frankbold.org

Další kontakt:

Stojíš o to podílet se na projektu s globálním dopadem? Láká tě využít své strategické myšlení, komunikační nadání a PR/marketingové zkušenosti k prosazení systémových změn na úrovni EU? Chceš přispět k řešení témat, jako je ochrana životního prostředí, klimatická změna nebo systematické porušování lidských práv? Pak hledáme do týmu Frank Bold právě tebe!

 

O co jde?

Velké korporace hrají v současné ekonomice a společnosti klíčovou roli. Jsou zásadními hráči ve společenských výzvách, jako je změna klimatu nebo porušování lidských práv v globálních dodavatelských řetězcích, kde často selhávají. To chceme změnit. Pro prosazení těchto změn jsme založili Alliance for Corporate Transparency, platformu, kterou tvoří přes 10 významných neziskových organizací a podporují ji partneři z řad odpovědných investorů, akademické sféry a byznysu.

Na evropské úrovni jsme prosadili přijetí evropské směrnice, která zavedla povinnost tzv. nefinančního reportingu – povinnost velkých korporací a bank transparentně informovat o dopadech jejich činnosti a rizicích ve vztahu k životnímu prostředí včetně klimatu, lidským právům a korupci. Tato legislativa byla prvním krokem v naší dlouhodobé kampani. V roce 2019 jsme provedli vyhodnocení nefinančních reportů 1000 evropských společností a výsledky jsme zveřejnili ve veřejně přístupné databázi. Naším cílem nyní je, aby byla tato informační povinnost dále zpřesněna a opravdu zajistila zveřejňování klíčových informací. Tomu teď můžeš pomoct i ty.

 

Jak u nás uplatníš svůj talent?

 • Tvým úkolem bude navrhnout a realizovat celoevropskou komunikační a marketingovou kampaň směřující jak na bruselské instituce, tak na komunikaci ve vybraných členských státech. Cílem kampaně bude vysvětlovat, proč je důležité a hodnotné, aby korporace zajišťovaly relevantní informace o dopadech své činnosti a aktivně s daty pracovaly – a to jak pro společnost a životní prostředí, tak i pro vlastní byznys těchto firem. Tvojí hlavní cílovkou budou policy-makeři, investoři a ekonomická média.
 • Počítáme s tím, že na realizaci kampaně bude pracovat řada externistů – bude na tobě najít ty správné profesionály a koordinovat jejich práci. Bude také na tobě vymyslet, jak do kampaně zapojit partnerské expertní iniciativy, korporace, investory a významné celoevropské NGO, a domluvit konkrétní spolupráci.
 • V užším týmu budeš mít čtyři kolegy, kteří se věnují analytické, lobbingové a advocacy práci v této oblasti, práci s partnery z řad byznysu, akademické sféry i neziskového sektoru a komunikaci, se kterými budeš spolupracovat.

 

Hledáme pravě tebe? Jsi to ty, když …

 • Ambiciózní cíle jsou pro tebe tou správnou výzvou.
 • Umíš využít svou kreativitu a invenci k vymyšlení a naplánování skvěle fungujících komunikačních strategií. Dokážeš vyhodnotit, která cesta vede k cíli, a to, co nefunguje, rychle nahradit.
 • Přicházíš se strategií, ale nezůstáváš jen u ní. Dokončené projekty a kampaně, které mají dopad, to je to, co se počítá. Umíš najít a domluvit externisty, pohlídat termíny i kvalitu práce a dotáhnout své projekty do úspěšného konce. A zvládneš to i na mezinárodní úrovni, při spolupráci, která bude většinou on-line.
 • Můžeš o sobě říct: je na mě spolehnutí a držím slovo.
 • Máš už za sebou cenné zkušenosti, ze kterých můžeš čerpat, nejméně 2 roky jsi působil/a v oblasti PR a marketingu. I když nějaké oblasti nerozumíš do detailu, dokážeš si rychle udělat přehled a zapracovat nové poznatky a nástroje do komunikace a strategie.
 • Máš perfektní angličtinu a chceš fungovat v mezinárodním prostředí.

 

Podívej se, jak se ve Frank Bold pracuje a kdo jsme, na našem profilu na COCUMA.

 

Co u nás najdeš?

 • Skvělý tým fungující napříč pobočkami Brusel-Brno-Praha. Smysluplnou práci na jedinečném veřejně-prospěšném neziskovém projektu.
 • Příležitost se potkat se zajímavými projekty a lidmi, neformální pracovní prostředí, prostor k růstu a velkou míru svobody v práci.
 • Full-time pozici (v případě tvého zájmu možnost sníženého úvazku, nejméně však 0,8).
 • Pracovní místo v Brně nebo v Praze, s občasným cestováním do Bruselu.
 • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat i z domova.
 • Měsíční odměnu podle zkušeností 38.000 – 50.000.

 

Chceš jít do toho? Zodpověz nám pár dotazů prostřednictvím formuláře na našich stránkách, nahraj svůj životopis a my se ti ozveme zpět.

Uzávěrka přihlášek 15. 9. 2020. Následovat budou telefonické pohovory. Ústní kolo pro pozvané uchazeče proběhne 25. 9. 2020 v Brně.

KONTAKT

Kariérní centrum Univerzity Palackého v Olomouci

Biskupské nám 1 Olomouc zobrazit na mapě

+420 585 631 054

kariernicentrum@upol.cz

Korespondenční adresa:
Křížkovského 8, Olomouc, 771 47


administrace

Provozní doba

Po: 8:00 – 12:00,13:00 – 15:00
Út: 8:00 – 12:00
St: 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Čt: 8:00 – 12:00
Pá: Zavřeno

Konzultace a koučink na základě předchozí dohody


Podpořili nás