Loading.. Nahrávám stránku...

Komunikace Efektivně I

Organizátor Studentské kariérní a poradenské centrum
Den konání Středa 25. 11. 2015 od 13:30 do 17:30
Místo konání UPoint, Horní náměstí 12, Olomouc 779 00
Přihlášení do 25. 11. 2015
Popis

Odpolední workshop zaměřený na zefektivnění komunikace.  Je určen těm, kteří chtějí dosáhnout porozumění, chtějí umět vhodně reagovat a vyhnout se konfliktu.

Jak porozumět druhému? Jak přizpůsobit svou verbální komunikaci svému okolí tak, abychom dosáhli požadovaných výsledků v interakci?

Na workshopu se naučíte rozeznávat jednotlivé komunikační filtry, které mají vliv na způsob vyjadřování, a procvičíte si flexibilitu v jejich používání. Tím zvýšíte svůj dosah na úrovni porozumění svému okolí. Lépe se Vám podaří vyjádřit svůj názor vzhledem ke komunikačnímu stylu vašeho protějšku.

Během života jsme se naučili používat zjednodušující, zevšeobecněné, abstraktní a zavádějící fráze. Nazýváme je vzorce (modely) jazyka. Výsledkem užívání těchto vzorců je automatické porozumění (obecný výklad) bez jistoty toho, zda skutečně víme, co nám chce druhý sdělit. Naučte se všímat si těchto vzorců, uvědomovat si odlišnosti ve vnímání významu použité fráze a „klást odpor“ prvnímu výkladu, který vás napadne. Naučíte se jim také sami vyhnout a vaše komunikace bude srozumitelnější, přehlednější a jasná.

Komunikace může být efektivní pouze v případě, že dokážeme naslouchat, naladit se na druhého, aniž bychom byli sami „vtaženi“ do emoční roviny sdělení. V průběhu workshopu se naučíte základní principy raportu (naladění) a udržení hranic v komunikaci.

Workshop povede Mgr. Eliška Brázdová, certifikovaná NLP lektorka a koučka. Specializuje se na rozvojové programy pro firmy, leadership, pořádá kurzy zaměřené na osobní rozvoj a neurolingvistické programování, akreditované MVČR.

Kapacita workshopu je omezena na 15 účastníků.

Přihlášení je možné pouze pro registrované uživatele

Zpět na přehled plánovaných akcí
Chci se zeptat